To jest chemia 2. Zakres podstawowy. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Ułatwia zrozumienie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku działu To było w szkole podstawowej! oraz metodzie na zapamiętanie pojęć lub opanowanie umiejętności Jest na to sposób! Rozwija umiejętność projektowania doświadczeń chemicznych, opisywania obserwacji i...
53,98 * 61,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 52,98 zł

Opis

Ułatwia zrozumienie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku działu To było w szkole podstawowej! oraz metodzie na zapamiętanie pojęć lub opanowanie umiejętności Jest na to sposób!
Rozwija umiejętność projektowania doświadczeń chemicznych, opisywania obserwacji i formułowania wniosków dzięki precyzyjnie opisanym eksperymentom z wyróżnionymi obserwacjami i wnioskiem.

Kształci umiejętności obliczeniowe i stosowanie poprawnej nomenklatury związków organicznych dzięki przykładom z Planem rozwiązywania tłumaczącym krok po kroku sposoby rozwiązania zadań.

Umożliwia zrozumienie złożonych procesów dzięki infografikom Krok po kroku.

Ułatwia powtórzenie materiału do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom w formie pytań i odpowiedzi i przekrojowym zadaniom do działów Sprawdź, czy potrafisz

Zapewnia systematyczne ćwiczenie kluczowych umiejętności dołączony Zbiór zadań zawiera ponad 200 zadań do wszystkich działów z chemii organicznej, uporządkowanych zgodnie z zasadą stopniowania trudności i podzielonych pod kątem zagadnień istotnych w nauce chemii.

FAQ

Sekcja pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "To jest chemia 2. Zakres podstawowy. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Za treścią podręcznika stoją Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak te treści są wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik To jest chemia 2. Zakres podstawowy. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum został przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN ma opisywany podręcznik szkolny?
994/2/2020 jest numerem dopuszczenia MEN tego podręcznika. Informuje ON o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "To jest chemia 2. Zakres podstawowy. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum" został napisany zgodnie z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany pod kątem zgodności z programem nauki.

 
Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu niezbędnej listy książek szkolnych dzielą Cię 3 kroki:
  • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autorów, nazwę wydawnictwa.
  • Upewnij się, że wymienione powyżej informacje znajdują się w opisie opisywanego produktu.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Publikacja ta jest stworzona do nauki chemii.

 
Jaki zakres wiedzy obejmuje podręcznik To jest chemia 2. Zakres podstawowy. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie podstawowym.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "To jest chemia 2. Zakres podstawowy. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Tytuł jest częścią serii To jest chemia.
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
360 to długość książki "To jest chemia 2. Zakres podstawowy. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum".
Jest wypełniona treścią edukacyjną podkreśloną ilustracjami. Zawarto w niej znaczące, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.

 
Przeczytaj o wydawnictwie opisywanego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,wyróżniające się na tle innych dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Skupiając się na nowoczesnych metodach pracy z dziećmi w wieku szkolnym, zdobyło zaufaniewielu nauczycieli i placówek na terenie Polski.
 
Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.

 
Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - To jest chemia 2. Zakres podstawowy. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>