Biologia na czasie 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Pozwala łatwo zapamiętać i zrozumieć ważne procesy dzięki czytelnemu i uporządkowanemu ich przedstawieniu, m.in. w postaci infografik. Odwołuje się do życia codziennego i wykorzystywania wiedzy w praktyce poprzez tematy poruszane w elementach O tym się mówi! oraz Bliżej życia. Przyspiesza naukę...
49,99 * 57,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 48,46 zł

Opis

Pozwala łatwo zapamiętać i zrozumieć ważne procesy dzięki czytelnemu i uporządkowanemu ich przedstawieniu, m.in. w postaci infografik.

Odwołuje się do życia codziennego i wykorzystywania wiedzy w praktyce poprzez tematy poruszane w elementach O tym się mówi! oraz Bliżej życia.

Przyspiesza naukę dzięki celom lekcji podanym w elemencie Zwróć uwagę na, podsumowaniom zamieszczonym po każdej lekcji w elemencie W skrócie oraz Podsumowaniom znajdującym się na końcu każdego działu.

Umożliwia szybkie sprawdzenie wiedzy przed klasówką dzięki zadaniom powtórzeniowym.

FAQ

Sekcja często zadawanych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Biologia na czasie 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Za treść podręcznika odpowiada Jolanta Holeczek.
Jest autorem kilku podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności intensywnego zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik "Biologia na czasie 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 1006/3/2021. Nr MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauki. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez przedstawicieli upoważnionych przez MEN pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami jakościowymi.

 
Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Dla jakiego przedmiotu ta publikacja jest rekomendowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemuwybranemu działowi nauki, którym jest biologia.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
192 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną grafikami. Zawarto w niej znaczące i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Biologia na czasie 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten należy do popularnej serii Biologia na czasie.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.

 
Przeczytaj o wydającym ten podręcznik szkolny:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją obecnością na krajowym rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na proces nauczania. Stając naprzeciw wyzwaniom związanym z nowoczesną edukacją, dostarcza podręczniki, które zgodne są z najnowszymi zaleceniami MEN i komisji egzaminacyjnych.
 
Jaki jest zakres wiedzy tej książki?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie podstawowym.

 
Przeczytaj o serii opisywanego podręcznika:
Biologia na czasie to zbiór podręczników szkolnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych do klas 1-3 renomowanego wyd. Nowa Era. Podręczniki zostały tak opracowane, by przypominać uczniom dotychczas poznane treści, stopniowo rozszerzając wiedzę o zagadnienia związane z biotechnologią, inżynierią genetyczną, ochroną środowiska, anatomią człowieka. Sprostają potrzebom uczniów przygotowujących się do matury, w przyszłości studiujących medycynę, biologię, farmację, czy inżynierię genetyczną.

Seria "Biologia na czasie" rekomendowana jest przez nauczycieli biologii uczących w szkołach ponadgimnazjalnych, którzy cenią ją między innymi za wykorzystanie różnorodnych form przekazu wiedzy.
Top zalety materiałów z cyklu Biologia na czasie:

 • zawierają interesujące opracowania kluczowych zagadnień z zakresu biologii,
 • wykorzystują techniki do zapamiętywania pomocne w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
 • otwierają możliwość personalizacji postępu nauki,
 • są bogate w przykładowe maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizację programu nauczania,
 • zachęcają uczniów do ekspansji biologicznych tematów we własnym zakresie,
 • zawierają kreatywnie opracowane materiały dydaktyczne,
 • usprawniają przygotowanie na poziomie podstawowym albo rozszerzonym,
 • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do zaliczeń i matury,
 • są bogate w dodatki: infografiki, wykresy, przekroje i inne pomoce dydaktyczne.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach. Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Biologia na czasie 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>