Seria Detektyw Pozytywka

Seria “Detektyw Pozytywka” to wciągający cykl książek dla młodych czytelników, który rozbudzi w nich chęć rozwiązywania kolejnych zagadek. Pozwól swojemu dziecku poznać sympatycznego Detektywa Pozytywkę!

Seria “Detektyw Pozytywka” to zbiór powieści autorstwa Grzegorza Kasdepke. Detektyw to postać nietuzinkowa. Uwielbia rozwiązywać zagadki kryminalne, lubi grać w szachy, myje zęby trzy razy dziennie, dwa razy do roku robi gruntowne porządki, a jedyną jego bronią przeciw przestępcom jest kaktus.

Sympatyczny chudzielec prowadzi agencję detektywistyczną ”Różowe Okulary” na poddaszu starej, kilkupiętrowej kamienicy. Klientami detektywa są głównie dzieci, dorośli uważają go za nieszkodliwego dziwaka. Jednak cieszy się sympatią wszystkich mieszkańców kamienicy, zwłaszcza Dominika, jego młodszej siostry Zuzi, malutkiej Asi, pani Ryczaj, pani Majewskiej oraz dozorcy, pana Mietka. W piwnicy kamienicy konkurencyjną agencję detektywistyczną ”Czarnowidz” prowadzi antypatyczny Martwiak.

W pierwszej części do detektywa Pozytywki trafia zapłakana Zuzia. Zaginęły jej ulubione skarpetki w delfiny. Detektyw szybko wyjaśnia tajemnicę zaginięcia skarpetek. Pozytywka interweniuje również, gdy nieznany sprawca przebija dmuchaną piłkę, a także ustala, jak to się stało, że stojący w mroźną noc na balkonie wazon z wodą został roztrzaskany na drobne kawałki.

W ”Nowych kłopotach detektywa Pozytywki” tytułowy bohater próbuje ustalić, co stało się z ubraniem pana Mietka. Udowadnia również, że ortografia może być dowodem w śledztwie i oczyszcza Martwiaka z ciążących na nim podejrzeń o akt wandalizmu, tj. o zamalowanie ścian kamienicy napisami. Dowiemy się również, jak podlewać kaktusy oraz czy w Turcji pije się kawę po turecku.

”Pamiątki detektywa Pozytywki” przynoszą podróże w czasie. Detektyw, robiąc gruntowne porządki w agencji, odnajduje przedmioty, które przywołują wspomnienia wcześniejszych spraw, np. tajemnicę łowienia ryb przez Martwiaka czy zagadkową sprawę domniemanego morderstwa gąsienicy Magdy. Wspomina też, jak pan Mietek posądził go o zrzucanie łupin orzechów na auto dozorcy.

Akcja ”Wakacji detektywa Pozytywki” rozgrywa się w miesiącach letnich. Dominik wyjeżdża na obóz, Zuzia na kolonie, a Asia spędzi wolny czas u babci. Tylko detektyw nigdzie nie jedzie, bo zgubił portfel. Jednak wcale go to nie martwi. Udaje się do chińskiej restauracji, w której kelner utrzymuje, że jest Chińczykiem, ale detektyw szybko go demaskuje. Atrakcji Pozytywce dostarcza także Martwiak, za którego sprawą w ”Różowych Okularach” zjawiają się: sławny podróżnik Waskodegamski, wróżbita-przebieraniec czy ksiądz chodzący po kolędzie wielkanocnej.

”Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki” zaskakuje zaginięciem tytułowego bohatera. Śledztwo w sprawie zniknięcia prowadzi pan Mietek, ale i tak pojawiają się nowe zagadki. No bo jak określić godzinę na podstawie cienia, ile czasu trzeba być  na słońcu, by się opalić, albo ile rowków ma płyta gramofonowa?

”Wielki powrót detektywa Pozytywki” to część, w której nieobecność tytułowego bohatera coraz bardziej doskwiera mieszkańcom kamienicy. Na domiar złego Martwiak znów zaczyna coś knuć, a ponadto pojawia się spadkobierca dawnego właściciela kamienicy, który będzie chciał odzyskać swoją własność. Czy mieszkańców czeka eksmisja? I czy detektyw Pozytywka powróci na czas?

Grzegorz Kasdepke to urodzony w 1972 roku polski pisarz, dziennikarz i scenarzysta. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt książek dla dzieci i młodzieży. Jest obecnie jednym z najchętniej czytanych autorów dla dzieci, posługującym się pięknym językiem, piszącym interesująco i z poczuciem humoru, a jego książki mają również walory edukacyjne. Prócz serii opowiadającej o przygodach detektywa Pozytywki ma na swoim koncie takie wartościowe pozycje, jak ”Co to znaczy...”, ”Bon czy ton”, ”Wielka księga uczuć” czy ”Tylko bez całowania! czyli jak radzić sobie z niektórymi emocjami”.

Wakacje detektywa Pozytywki -20%
19,92 zł 24,90 zł
Wakacje detektywa Pozytywki
w magazynie
Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki -20%
w magazynie
Wielka księga uczuć -20%
39,92 zł 49,90 zł
Wielka księga uczuć
w magazynie
Wielki powrót detektywa Pozytywki -20%
w magazynie
Pamiątki detektywa Pozytywki -20%
w magazynie
© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe