Błonniki i zioła

Jest 150 produktów.
-8%
w magazynie
-15%
w magazynie
-20%
w magazynie
-9%
w magazynie
-34%
26,99 zł 41,00 zł
Dabur Chyawanprash 500 g
w magazynie
-10%
w magazynie

Błonnik pokarmowy to składnik trudno dostępny w pożywieniu, a bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pomaga ON nie tylko dbać o szczupłą sylwetkę ale też ograniczyć ryzyko rozwoju wielu poważnych chorób. Według ekspertów codzienna dieta powinna zawierać około 25 gramów tego składnika. Niestety przeciętne menu zawiera go o połowę mniej. Dlatego warto skorzystać z dostępnych w naszej ofercie naturalnych błonników takich jak:

  • babka płesznik,
  • babka jajowata,
  • błonnik naturalny (mieszanka babki płesznik i babki jajowatej),
  • błonniki zbożowe z dodatkami owoców.

Czy błonnik może zaszkodzić ?

Tak, jeżeli spożywamy go bez umiaru. Spożywany w zbyt dużych ilościach może wywoływać bolesne wzdęcia i biegunki. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki do spożycia - 12g. Należy też unikać spożycia całego dziennego zapotrzebowania naraz. Spożywając błonnik pokarmowy w pożywieniu czy jako suplement diety należy pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody (co najmniej 2 litry dziennie). Produkt jest suplementem diety. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Błonnik jest niezbędnym składnikiem diety, dlatego ważne jest aby dostarczać go w pożywieniu i stosować odpowiednią suplementację. Przy odrobinie cierpliwości korzystne efekty zdrowotne nie każą na siebie długo czekać.

Błonnik naturalny to suplement diety, który stosowany regularnie pomaga uzupełnić niedobory błonnika pochodzącego z pokarmów w codziennej diecie. Posiada ON wiele właściwości dobroczynnych dla ludzkiego organizmu. Pozytywnie wpływa na pracę układu pokarmowego obciążonego dużą ilością ciężkostrawnych, wysoko-przetworzonych produktów.

Właściwości błonnika naturalnego:

  • Błonnik zwiększa sytość - odpowiada za uczucie sytości po posiłku. Nie jest trawiony w żołądku a w połączeniu z wodą pęcznieje i dłużej tam pozostaje, dzięki czemu uczucie sytości utrzymuje się dłużej. Dzięki temu wrażenie najedzenia po posiłku trwa znacznie dłużej co może zapobiec podjadaniu między posiłkami.
  • Zapobiega zaparciom - błonnik nie jest trawiony w żołądku więc przemieszcza się dalej w ciele człowieka i pobudza perystaltykę w układzie trawiennym. Wpływa korzystnie na rytm wypróżnień i zapobiega zaparciom.
  • Wspomaga regulację stężenia cukru we krwi przez zmniejszenie wchłaniania cukrów w przewodzie pokarmowym.

Sposób przygotowania:

Dwie łyżeczki produktu należy wsypać do szklanki i zalać letnią wodą, następnie wymieszać i odczekać 5 minut. Zaleca się spożywanie dwa razy dziennie po 6g (2 łyżeczki) na 30 minut przed posiłkiem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki do spożycia - 12g. Podczas stosowania zaleca się spożywanie minimum 2 litrów wody dziennie. Produkt jest suplementem diety, nie może stanowić więc zamiennika dla zbilansowanej diety.
 

 

 

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe