Smutno mi

Każdy czasem się smuci. Nawet flamingi. Wzdech. Gdy Flaming wyznaje, że mu smutno, dziewczynka i Ziemniaczek próbują go pocieszyć. Nic jednak nie działa. Nawet ziemia, która zwykle poprawia humor Ziemniaczkowi. Co powinien zrobić przyjaciel, gdy komuś jest smutno? Czy na pewno trzeba wymyślić coś...
18,45 * 34,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 23,31 zł

Opis

Każdy czasem się smuci. Nawet flamingi.

Wzdech. Gdy Flaming wyznaje, że mu smutno, dziewczynka i Ziemniaczek próbują go pocieszyć. Nic jednak nie działa. Nawet ziemia, która zwykle poprawia humor Ziemniaczkowi. Co powinien zrobić przyjaciel, gdy komuś jest smutno? Czy na pewno trzeba wymyślić coś specjalnego?

Inspirująca seria o emocjach i radzeniu sobie z nimi dla wszystkich dzieci w wieku 3–8 lat, która rozśmieszy do łez. Jej niezwykłymi bohaterami są najlepsi przyjaciele: dziewczynka, Flaming i Ziemniaczek. Jeśli uważacie, że o smutku wiecie już wszystko, sięgnijcie po tę książkę.


O autorach

Michael Ian Black – komik, aktor i pisarz najbardziej znany ze swoich występów w telewizji (w tym serialach). Jest autorem kilku innych książek dla dzieci. Mieszka na pustkowiach Connecticut z żoną i dwójką dzieci.

Debbie Ridpath Ohi – zarabia na życie pisaniem i rysowaniem, co dostarcza jej ogromnej radości, więc nigdy się nie nudzi. Mieszka w Toronto z mężem Jeffem.

Za treścią historyjki "Smutno mi" stoi Michael Ian Black, Debbie Ridpath Ohi.

Tytuł oryginalny prezentowanej pozycji to I'm sad.

Jeśli szukasz dla dziecka książeczki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby opisywany tytuł "Smutno mi". Zbiór krótkich opowieści to dobry sposób na to, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać harmonijny rozwój dzieci w wieku od 3 do 2 lat, warto czytać z nimi odpowiednie publikacje.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i ułatwia rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i trenowania umiejętności mówienia. Rozmowa z rodzicem na temat treści pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu znacznie ciężej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu książki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej losów bohaterów tej serii, nie czekaj i sprawdź również kolejne bajki z serii "Dziewczynka, flaming i ziemniaczek".

Jest to krótka lektura - ma 40 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Publikacja Smutno mi została wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała maluchowi, to sprawdź także pozostałe tytuły tego wydawcy.