Wróżka Prawdomówka

Zabawna i urocza opowieść o wróżce, która jak koty, co muszą miauczeć, musiała mówić prawdę. Każdego dnia i gdziekolwiek, by się znalazła. Ten przymus był jej przekleństwem. Co się stało, że pewnego razu pokochała swe życie i siebie? Książka Matta Haiga – autora bestsellerowej serii: „Dziewczynka,...
25,42 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 28,41 zł

Opis

Zabawna i urocza opowieść o wróżce, która jak koty, co muszą miauczeć, musiała mówić prawdę. Każdego dnia i gdziekolwiek, by się znalazła. Ten przymus był jej przekleństwem. Co się stało, że pewnego razu pokochała swe życie i siebie? Książka Matta Haiga – autora bestsellerowej serii: „Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę”, Chłopiec, zwany gwiazdką”, oraz „Ojciec Gwiazdka” - jak zawsze ilustrowana genialnym atramentowym piórkiem Chrisa Moulda.

Haig Matt to autor tytułu "Wróżka Prawdomówka".

W oryginale publikacja ma tytuł: The Truth Pixie.

Publikacja pt. "Wróżka Prawdomówka" należy do działu "Bajki wiersze i opowiadania". Idealnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Pozytywne historyjki z morałem dają maluchowi świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Kolekcja krótkich bajek to mądry pomysł, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Poprawia zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny małego człowieka.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością pobudzi malucha do zadawania licznych pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą im lepiej poznać historię i ją zrozumieć. Są również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Poza tym lektura książeczek wspomaga dzieci w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i poszerza słownictwo.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo ciężej jest ją zniszczyć.

Książka to wydanie 1. w języku polskim. Pierwotnie pozycja była napisana w jęz. angielskim. Grzegorczyk Justyna, Grzegorczyk Jan odpowiada za przełożenie na polski.

Jest to nie za długa książka - jej długość to 120 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja "Wróżka Prawdomówka" została wydana przez Wydawnictwo Zysk i S-ka. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę szkraba, to sprawdź także inne tytuły tego wydawcy.