Walencja, Alicante i Costa Blanca. Ojczyzna paelli i fiesty

Walencja, Alicante i Costa Blanca Ojczyzna paelli i fiesty Gdzie ukryty jest Święty Graal? Z czego przyrządza się słodki turrón? Ile pomidorów potrzeba na Tomatinę w Buñol? Która z plaż Costa Blanca jest najpiękniejsza? Podczas podróży z Pascalem odkryjesz malownicze zakątki walenckiego wybrzeża!...
22,61 * 36,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,85 zł

Opis

Walencja, Alicante i Costa Blanca

Ojczyzna paelli i fiesty

  • Gdzie ukryty jest Święty Graal?
  • Z czego przyrządza się słodki turrón?
  • Ile pomidorów potrzeba na Tomatinę w Buñol?
  • Która z plaż Costa Blanca jest najpiękniejsza?

Podczas podróży z Pascalem odkryjesz malownicze zakątki walenckiego wybrzeża!

Aromatyczna paella

Czym byłaby Walencja bez paelli, o której istnieniu słyszeli już chyba wszyscy? Samo słowo paella jest nazwą niskiej stalowej bądź emaliowanej patelni, na której przyrządza się to znakomite danie. Choć wersji potrawy może być wiele, miejscowi mówią, że ta prawdziwa jest tylko jedna – powinna mieć intensywny wywar i niewielką liczbę dodatków, które mają zdobić, a nie zakrywać ryż. Przekonaj się, gdzie paella smakuje najlepiej!


Od autorki

Obserwowanie Las Fallas w Walencji to niesamowite przeżycie. Pochodzenie Święta Ognia spowija aura tajemniczości. Jego obchodom towarzyszą efektowne pokazy fajerwerków, pochody śpiewających i tańczących falleros, a przede wszystkim imponujące kolorowe figury, fallas, rozstawione w różnych częściach miasta. Zwieńczeniem święta jest Noche de la Cremá , kiedy to fallas zostają rytualnie spalone. Tradycję tę świętuje się także w innych miastach regionu, szczególnie widowiskowo w Gandii i Alzirze.

Szczegóły - Walencja, Alicante i Costa Blanca. Ojczyzna paelli i fiesty

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>