Vivicot Bio Podpaski na dzień ze skrzydełkami, z organicznej bawełny, biodegradowalne 14 szt.

Podpaski na dzień ze skrzydełkami, kompostowalne, niebielone chlorem, z certyfikowanej organicznej bawełny, 14 sztuk, Vivicot BIO. Idealne na dzień oraz na czas umiarkowanego krwawienia. Chłonność: 4/5, Długość: 21 cm, Szerokość: 7 cm. Jak powstają podpaski Vivicot Bio? Podpaski chłonne z serii...

12.99 zł

-21%

16.49 zł

Cena za szt. : 0.93zł

Dodaj do schowka

Opis

Podpaski na dzień ze skrzydełkami, kompostowalne, niebielone chlorem, z certyfikowanej organicznej bawełny, 14 sztuk, Vivicot BIO. Idealne na dzień oraz na czas umiarkowanego krwawienia.

  • Chłonność: 4/5,
  • Długość: 21 cm,
  • Szerokość: 7 cm.

Jak powstają podpaski Vivicot Bio?
Podpaski chłonne z serii VIVICOT BIO są produkowane z wyselekcjonowanych surowców i certyfikowane jako organiczne. Ani w czasie wzrostu bawełny i jej zbiorów, ani na żadnym etapie produkcji podpasek nie dochodzi do ich kontaktu z chemikaliami. Dzięki temu BIO-bawełna pozostaje biała, czysta i nieskazitelna. W produkcji została poddana jedynie działaniu nadtlenku wodoru (woda utleniona). Brak środków wybielających takich jak chlor i inne agresywne wybielacze gwarantuje, że włókna podpasek są hipoalergiczne. Oznacza to, że ich kontakt ze skórą nie powoduje alergii, podrażnień i zapalenia skóry. Tak pozyskana i przetworzona bawełna zachowuje maksymalną absorbcję oraz naturalną miękkość i delikatność.

Seria produktów VIVICOT BIO – to pierwsze włoskie podpaski higieniczne, które są całkowicie biodegradowalne i kompostowalne. To bardzo etyczne produkty, które pozwalają zmniejszyć ilość odpadów i zwiększyć wykorzystanie produktów odnawialnych. Podpaski są nie tylko biodegradowalne, ale też w pełni kompostowalne, również w warunkach domowych. Oznacza to, że mogą być po użyciu umieszczone w domowym kompostowniku. To samo dotyczy owijki, która wyglądem przypomiana folię, a w rzeczywistości została wykonana ze skrobi kukurydzianej. Pudełko kartonowe pochodzi z recyklingu i nadaje się do ponownego przetworzenia.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Certyfikat ICEA: Instytut Certyfikacji Etyczny i Środowiskowy jest jedną z najważniejszych organizacji w sektorze ekologicznym we Włoszech i w Europie. Celem ICEA jest promowanie zrównoważonego i społecznie sprawiedliwego rozwoju rolnictwa ekologicznego.

Dane producenta/dystrybutora

Eko-Dystrybutor, ul. Boczna 16, Wilkowice, 64-115 Święciechowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Vivicot Bio Podpaski na dzień ze skrzydełkami, z organicznej bawełny, biodegradowalne 14 szt.

  • Producent: Vivicot Bio
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 8032738360806
  • EAN: 8032738360806
  • Wymiary: 11.5 x 9.5 cm