Vivicot Bio Wkładki higieniczne z organicznej bawełny, biodegradowalne 35 szt.

 • Vivicot Bio
 • 8032738361216
 • 2 dni
Wkładki higieniczne, niebielone chlorem, z certyfikowanej organicznej bawełny, 35 sztuk, Vivicot BIO. Doskonale sprawdzą się na plamienia i upławy. Kontakt ze skórą: czysta, niebielona chlorem bawełniana włóknina wyprodukowana bez użycia chemicznego spoiwa i syntetycznej żywicy. Chłonność: 1/5,...

16.99 zł

-15%

20.10 zł

Cena za szt. : 0.49zł

Dodaj do schowka

Opis

Wkładki higieniczne, niebielone chlorem, z certyfikowanej organicznej bawełny, 35 sztuk, Vivicot BIO. Doskonale sprawdzą się na plamienia i upławy. Kontakt ze skórą: czysta, niebielona chlorem bawełniana włóknina wyprodukowana bez użycia chemicznego spoiwa i syntetycznej żywicy.

 • Chłonność: 1/5,
 • Długość: 12 cm,
 • Szerokość: 4,5 cm.

Jak powstają podpaski i wkładki Vivicot Bio?
Podpaski i wkładki z serii VIVICOT BIO są produkowane z wyselekcjonowanych surowców i certyfikowane jako organiczne. Ani w czasie wzrostu bawełny i jej zbiorów, ani na żadnym etapie produkcji podpasek nie dochodzi do ich kontaktu z chemikaliami. Dzięki temu BIO-bawełna pozostaje biała, czysta i nieskazitelna. W produkcji została poddana jedynie działaniu nadtlenku wodoru (woda utleniona). Brak środków wybielających takich jak chlor i inne agresywne wybielacze gwarantuje, że włókna podpasek są hipoalergiczne. Oznacza to, że ich kontakt ze skórą nie powoduje alergii, podrażnień i zapalenia skóry. Tak pozyskana i przetworzona bawełna zachowuje maksymalną absorbcję oraz naturalną miękkość i delikatność.

Seria produktów VIVICOT BIO – to pierwsze włoskie podpaski, wkładki i tampony higieniczne, które są biodegradowalne i kompostowalne. To bardzo etyczne produkty, które pozwalają zmniejszyć ilość odpadów i zwiększyć wykorzystanie produktów odnawialnych. Podpaski i wkładki są nie tylko biodegradowalne, ale też w pełni kompostowalne, również w warunkach domowych. Oznacza to, że mogą być po użyciu umieszczone w domowym kompostowniku. To samo dotyczy owijki, która wyglądem przypomiana folię, a w rzeczywistości została wykonana ze skrobi kukurydzianej. Pudełko kartonowe pochodzi z recyklingu i nadaje się do ponownego przetworzenia.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Certyfikat ICEA: Instytut Certyfikacji Etyczny i Środowiskowy jest jedną z najważniejszych organizacji w sektorze ekologicznym we Włoszech i w Europie. Celem ICEA jest promowanie zrównoważonego i społecznie sprawiedliwego rozwoju rolnictwa ekologicznego.

Dane producenta/dystrybutora

Eko-Dystrybutor, ul. Boczna 16, Wilkowice, 64-115 Święciechowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Vivicot Bio Wkładki higieniczne z organicznej bawełny, biodegradowalne 35 szt.

 • Producent: Vivicot Bio
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 8032738361216
 • EAN: 8032738361216
 • Wymiary: 9 x 6.5 x 10.5 cm