Moya Matcha Herbata zielona Kukicha 60 g Bio

Kukicha to zielona herbata, której skład w całości tworzą gałązki i łodygi liści – te części herbacianych krzewów, których nie znajdziemy w innych herbatach. Stąd też jej nazwa: „kuki” w języku japońskim oznacza łodygę lub patyk. Kukicha powstaje przy okazji produkcji innych zielonych herbat kiedy...

31.99

-11%

35.81 zł

Cena za kg : 533.17zł

Dodaj do schowka

Opis

Kukicha to zielona herbata, której skład w całości tworzą gałązki i łodygi liści – te części herbacianych krzewów, których nie znajdziemy w innych herbatach. Stąd też jej nazwa: „kuki” w języku japońskim oznacza łodygę lub patyk. Kukicha powstaje przy okazji produkcji innych zielonych herbat kiedy blaszki liści są oddzielane od pozostałych elementów. Jej smak przez to jest zdecydowanie inny: delikatniejszy, słodszy i lekko orzechowy.

Dzięki znikomej zawartości kofeiny, kukicha świetnie nadaje się do picia dla dzieci, kobiet w ciąży i o późnych porach dnia. Z tego względu jest też, razem z hojichą, często rekomendowaną herbatą w diecie makrobiotycznej. Kukicha posiada też wysoką zawartość relaksującej teaniny. Teanina w liściach w procesie fotosyntezy zmienia się w taniny, które dają „gorzkawy” posmak w herbacie. Ponieważ fotosynteza nie zachodzi w łodygach, mają one naturalną wysoką zawartość teaniny.

Moya Kukicha to najwyższej jakości kukicha, która powstaje w procesie produkcji matchy, kiedy liście i łodygi są odseparowywane od arachy (blaszki liści herbaty – półprodukt matchy). W odróżnieniu od zwykłej kukichy jest bardzo delikatnie prażona (dużo krócej niż hojicha). Dzięki temu uzyskuje silniejszy aromat i ciemniejszy żółto-brązowy kolor.

Składniki - Moya Matcha Herbata zielona Kukicha 60 g Bio

Zielona herbata kukicha 100%*.
* certyfikowany składnik ekologiczny

Sposób przygotowania i przechowywania

  • Ilość herbaty: 3 g na 250 ml.
  • Czas parzenia: 2-3 min.
  • Temperatura parzenia: 80-90°C.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Dane producenta/dystrybutora

Bio Planet S.A., Fabryczna 9B, 05-084 Leszno k. Warszawy

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Moya Matcha Herbata zielona Kukicha 60 g Bio

  • Producent: Moya Matcha
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5904730935739
  • EAN: 5904730935739
  • Wymiary: 12 x 8 x 8 cm

Inni Klienci kupili również
Nowości - Herbata i zioła