Zadbaj o włosy i paznokcie

Minerały dla włosów i paznokci pozwolą Ci utrzymać je w dobrej kondycji.

Jeżeli masz problem z wypadającymi włosami, łamiącymi się paznokciami, podpowiadamy możliwą przyczynę i jak zaradzić temu problemowi.

Organizm to jeden wielki reaktor, w którym w ciągu sekundy występują niezliczone ilości procesów, wiązań, reakcji ? czyli zmiany jednych substancji w inne. Jesteśmy zbudowani głównie z tych związków chemicznych, które wprowadzamy do organizmu pod postacią pożywienia. W momencie gdy zawiera ono mało makro i mikroelementów, to zaczyna się problem! Organizm traktuje włosy i paznokcie marginalnie, gdyż mają one jedynie funkcje "szczątkowe". Co innego serce, nerki etc? tam najpierw trafiają mikroelementy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Włosy, analogicznie jak organizm, potrzebują składników mineralnych i witamin. W przypadku kiedy wystąpi niedobór któregoś pierwiastka prędzej czy później (raczej szybciej) odbije się to na stanie włosów. Zazwyczaj w taki sam sposób: ich wzmożonym wypadaniem

Minerały dla włosów i paznokci

4 minerały dla włosów i paznokci, których nie powinno zabraknąć w Twoim organizmie

  1. KRZEM - pierwiastek który odgrywa niebywałą rolę w regeneracji naszego organizmu, detoksykacji, w walce z nowotworami czy syntezie kolagenu i elastyny (kolagen jest doskonały do odbudowany włosów od wewnątrz). Dostarczany do naczyń krwionośnych u podstaw nasady włosów, odpowiedzialnych za odżywienie cebulek włosowych, wzmaga prawidłowy wzrost i wygląd włosów.Powszechnie wiadomo, że niemal na całej swej długości włos jest martwy. Zatem sukces ich pięknego wyglądu tkwi w dostarczaniu odpowiednich składników odżywczych do cebulki włosowej jeszcze w fazie ich wzrostu. Kolagen jest także czynnikiem osłabiającym proces wypadania włosów. Stymuluje cebulki włosowe, poprawiając ich strukturę, podtrzymuje warstwę ochronną włosa, utrzymuje go w zagłębieniu mieszkowym. Z całą pewnością krzem jest strukturalnym elementem kolagenu.
  2. MIEDŹ - Niedobór miedzi wpływa również na stan naszych włosów. Zacznę jednak od tego, że pierwiastek ten znacznie wzmacnia naszą fryzurę, od niego zależy jej siła i sprężystość. W przypadku kiedy miedzi mamy w organizmie za mało mogą wystąpić przebarwienia oraz zmiany w strukturze włosów, które je osłabiają. Pierwiastek ten wpływa również na prawidłowe przyswajanie żelaza, a jego niedobory mogą prowadzić do regularnego łysienia. Warto więc zadbać o miedź.
  3. CYNK - Włos powstaje dzięki aminokwasom. Cynk jest rodzajem ?katalizatora? i ?kontrolera?, ponieważ kontroluje on metabolizm aminokwasów, czyli wpływa bezpośrednio na tworzenie się keratyny (jest podstawowym składnikiem włosa), wpływa również na wchłanianie witaminy A, a także reguluje pracę gruczołów łojowych. Oprócz tego cynk pełni jeszcze jedną ważną funkcję: chroni komórki organizmu przed wolnymi rodnikami, a także odmładza układ immunologiczny. Sprawia, że zostaje pobudzona do pracy grasica, a to ona sprawia, że wytwarzane są substancje stymulujące namnażanie się komórek T, które wpływają na odporność.
  4. MAGNEZ - Jest on jednym z ważniejszych pierwiastków dla naszego organizmu i, co ciekawe, suplementy z magnezem są najczęściej kupowane przez Polaków. Ma wpływ nie tylko na nasz układ nerwowy, ale również bierze udział w wielu procesach biologicznych, w tym w produkcji białek np. keratyny, z której zbudowane są nasze włosy. Jego niedobór może objawiać się nerwowością, osłabieniem, drganiem mięśni, rozdrażnieniem, a nawet depresją. Dodatkowo możemy obserwować łamliwość paznokci, wzmożone wypadanie i kruchość włosów oraz szybsze ich rozdwajanie na końcach. Warto wspomnieć również o tym, że dzięki niemu łatwiej radzimy sobie ze stresem, a ten jest jedną z częstych przyczyn nadmiernie wypadających włosów.

Jak widać minerały dla włosów i paznokci są swego rodzaju "pożywieniem" pozwalającym prawidłowo funkcjonować. Brak odpowiednich mikroelementów odbije się na ich słabej kondycji. Dlatego proponujemy innowacyjne suplementy INVEX REMEDIES, które pomagają przyswoić potrzebne minerały w 80%!