Klocki drewniane dla dzieci

Jest 150 produktów.
-5%
w magazynie
-30%
w magazynie
-22%
w magazynie
-21%
w magazynie
-20%
w magazynie
-13%
w magazynie
-10%
w magazynie
-24%
67,99 zł 89,99 zł
Klocki ABC
w magazynie
NOWOŚĆ
wysyłka w 24 godziny
-16%
wysyłka do 72 godzin
wysyłka w 24 godziny
NOWOŚĆ
wysyłka do 72 godzin

Drewniane klocki to zabawki, które pamiętają nasi rodzice i dziadkowie. Dzisiaj nadal stanowią one jedną z najciekawszych propozycji dla każdego malucha. Klocki z drewna nie tracą na popularności, ponieważ należą do grupy tych zabawek, które świetnie wspierają rozwój małego człowieka.

Drewniane klocki dla dzieci - zabawki ponadczasowe

Klocki drewniane mieli w dzieciństwie nasi rodzice i my sami jeszcze całkiem niedawno układaliśmy z nich wieże i zamki. Dzisiaj drewniane klocki możemy podarować również swojemu dziecku. Dlaczego warto?

Klocki drewniane dla dzieci to jedna z tych zabawek, które nie ograniczają dziecięcej wyobraźni, za to skutecznie wspierają rozwój malucha na wielu poziomach. Doskonalą także sprawność małych rączek i koordynację. Takimi klockami chętnie bawią się zarówno niemowlęta, jak i starszaki. Nawet rodzic z przyjemnością podejmuje wyzwanie zbudowania najwyższej wieży!

Dlaczego klocki z drewna mogą być lepsze od plastikowych?

Kiedy klocki drewniane dla dzieci będą lepsze niż klocki plastikowe? Klocki wykonane z drewna to przede wszystkim wybór bezpieczniejszy, zwłaszcza dla niemowląt, które wszystkie przedmioty ze swojego otoczenia wkładają do ust w celach poznawczych.

Drewniane klocki dla dzieci nie posiadają ostrych brzegów, nie pękają i są w pełni naturalne, dlatego nie stwarzają zagrożenia nawet dla najmłodszych. Poza tym, klocki drewniane dla dziecka są też "łatwiejsze w obsłudze". Układając klocki drewniane w różnych kształtach, maluch nie musi umieć łączyć ich ze sobą, aby świetnie się bawić.

Układanki drewniane a rozwój dziecka

Zarówno zwykłe klocki, jak i układanki drewniane mają doskonały wpływ na rozwój dziecka. Swoimi kolorami i kształtami oddziałują na zmysł wzroku, a teksturą na dotyk. Grzechocząc w pudełku lub wiaderku, oddziałują na malucha także bodźcami słuchowymi. Dziecko przekłada klocki z rączki do rączki, próbuje ustawiać jeden klocek na drugim, a to doskonali zręczność jego małych rączek i koordynację oko-ręka.

Klocki uczą rozróżniania barw i kształtów oraz logicznego myślenia - zwłaszcza układanki z obrazkami. Mogą też wspomóc uczenie dziecka literek, cyferek czy nazw zwierząt. Drewniane klocki z literkami będą dla starszaka pomocą naukową podczas budowania pierwszych własnych zdań, a klocki do nawlekania z cyferkami nauczą przedszkolaka liczyć od zera do dziewięciu. Ciekawą opcją są także drewniane klocki magnetyczne, które zaciekawią malucha, wprowadzając go do fascynującego świata fizyki.

Klocki drewniane dla rocznego dziecka - jakie klocki wybrać dla niemowląt?

Drewniane klocki edukacyjne to zabawka, która rośnie wraz z dzieckiem. Na początku świetnie sprawdzą się duże klocki drewniane, których maluch z pewnością nie będzie w stanie połknąć. Warto jednak zwrócić uwagę także na inne szczegóły. Klocki drewniane edukacyjne dla niemowlaka muszą posiadać atesty, świadczące o ich bezpieczeństwie. Nie mogą być pomalowane szkodliwymi farbami (dostępne także klocki naturalne) i najlepiej jeśli będą sprzedawane wraz z praktycznym opakowaniem.

Klocki drewniane w wiaderku - np. klocki drewniane Trefl 100 sztuk - pozwolą zadbać o to, aby żaden element nie zapodział się po zabawie i ułatwią utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju.

Duże klocki drewniane - większy rozmiar, większa frajda!

Drobne klocki lepiej sprawdzą się w pokoju większego dziecka, natomiast maluchom bezpieczniej będzie podarować duże drewniane klocki konstrukcyjne. Większy rozmiar to jednak nie tylko kwestia bezpiecznej zabawy, ale również większych możliwości. Kto wybuduje większą wieżę? W czyim zamku zmieści się pluszowy miś?

Dzięki dużym klockom z drewna projektowane przez dziecko konstrukcje zrobią znacznie większe wrażenie. Duży rozmiar klocków to również szansa na tworzenie budowli, które swoją wysokością dorównają wzrostowi malucha - zburzenie takiej wieży to dopiero frajda!
Drewniane klocki są ponadczasowe, ekologiczne i bardzo wytrzymałe. Często służą nie jednemu dziecku, lecz kilku pokoleniom, dlatego warto w nie zainwestować.

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe