Cukier brązowy

Jest 1 produkt.

Nie od dziś wiadomo, że stosowanie cukru białego nie przynosi organizmowi żadnych korzyści poza krótkotrwale odczuwalną większą energią. Rafinowany biały cukier produkowany jest z buraków i pozbawiony składników mineralnych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Aby móc pozwolić sobie na słodzone napoje i desery, warto wybrać alternatywną formę słodzenia, którą może być cukier brązowy.

Cukier brązowy wytwarzany z trzciny cukrowej to forma cukru, która nie podlega procesowi oczyszczenia, jak ma to miejsce w przypadku cukru białego. Cukier brązowy swój charakterystyczny odcień zawdzięcza melasie, która w procesie wytwarzania nie zostaje oddzielona od kryształków. Brak rafinacji cukru trzcinowego wpływa na zatrzymanie w jego zawartości mikroskładników. Cukier brązowy z trzciny nie jest więc jedynie źródłem słodkiego posmaku, w przeciwieństwie do cukru białego zawiera składniki mineralne.

Brązowy cukier nierafinowany nadaje się znakomicie do wypieków, dosładzania napojów i deserów, ma ciekawy, karmelowy posmak. Odpowiedni jest dla osób, które chcą wyeliminować z diety puste kalorie w postaci białego cukru. Kaloryczność tego produktu jest mniejsza od cukru białego, co wpływa na mniejsze odkładanie się tkanki tłuszczowej przy jego stosowaniu.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo ekologiczny cukier w różnych gramaturach,  pozyskany z surowców wyłącznie najwyższej jakości, pochodzących z certyfikowanych upraw.
 

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe