Drewniane zabawki

Jest 150 produktów.
-9% NOWOŚĆ
w magazynie
-19% NOWOŚĆ
w magazynie
-16% NOWOŚĆ
w magazynie
-13%
w magazynie
-13%
w magazynie

Większość swojego wolnego czasu dzieci poświęcają na zabawę. I chociaż są one w stanie nawet zwykły patyk zamienić w niezastąpiony, najwytrzymalszy miecz na świecie, zależy nam, by zapewnić im jak najlepsze zabawki. Takimi bez wątpienia są trwałe i ekologiczne zabawki drewniane.

Dlaczego warto wybrać zabawki wykonane z drewna?

Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Poszukując zabawek dla dziecka, musimy mieć świadomość, jak ważną rolę w życiu dziecka pełni zabawa. Przy wyborze kierujemy się względami jakościowymi, estetycznymi, a także upodobaniami dziecka. Warto jednak skupić się także na bezpieczeństwie dziecka oraz materiale, z którego zabawka została wykonana.

Drewniane zabawki są nieprzemijającym hitem, ponieważ przywodzą nam one na myśl wspomnienia z dzieciństwa oraz kojarzą się z wytrzymałością i bezpieczeństwem. Są to zabawki trwałe, które posłużą niejednemu pokoleniu. Dzieci podczas zabawy taką zabawką rozwijają swoją kreatywność, motorykę oraz umiejętność logicznego myślenia.

Drewniane zabawki są niezastąpione, czego nie można powiedzieć o wielu plastikowych, które ograniczają rozwój naszego dziecka. Drewniane zabawki zmuszają nasze dziecko do użycia wyobraźni.

Jak zabawki drewniane wpływają na rozwój dziecka?

Zabawki drewniane zapewniają dzieciom nie tylko dobrą zabawę, ale także:

 • rozwijają ich funkcje poznawcze,
 • pozwalają na poznanie otaczającego ich świata,
 • rozwijają kreatywność i zdolności manualne,
 • uczą rozróżniania kolorów,
 • pomagają w nauce cyferek, literek i kształtów,
 • wyostrzają zmysł koncentracji.

Drewniane zabawki, takie jak warsztaty, ciężarówki, telefony, piły łańcuchowe czy zestawy do łowienia rybek, pozwalają dzieciom na naśladowanie zachowań dorosłych, a także uczą je uwagi, skupienia i ćwiczą koordynację ruchową.

Drewniane zabawki dostosowane są do wieku zarówno młodszych, jak i starszych dzieci, w związku z czym mamy pewność, że w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie zabawkę idealną dla swojego maluszka.

Klocki drewniane - czy są dziś jeszcze atrakcyjne?

Krótko: oczywiście, że są. Przede wszystkim drewniane klocki są naturalne i ekologiczne, a przy tym niezwykle trwałe. Nie trzeba obawiać się, że zniszczą się w trakcie zabawy i zrobią krzywdę dziecku - nie mają ostrych krawędzi i zazwyczaj są na tyle duże, że ich połknięcie przez malca jest niemożliwe. Są zatem bezpieczne, dobrze wykonane, świetnie wyglądają i są dobre dla środowiska. W przypadku, gdy rodzice podejmą decyzję o zakupie klocków z drewna, będą mieli całkowitą pewność, że omawiana zabawka została wykonana z naturalnych materiałów bez dodatku toksycznych chemicznych substancji.

Co więcej, klocki drewniane dostępne są w różnych kształtach i kolorach, bo często można znaleźć je w farbowanych wersjach. Dzięki takiej różnorodności pociecha będzie mogła bawić się bardzo kreatywnie i różnorodnie, co na pewno sprawi jej mnóstwo frajdy. Klocki można także łączyć z innymi zestawami, a nawet z innymi zabawkami.

Klocki drewniane mogą posłużyć jako bloczki z cyferkami i znakami matematycznymi do nauki liczenia. Podobnie można zastosować literki i uczyć się nowych słów! Dla nieco mniejszych dzieci takie klocki świetnie sprawdzą się do nauki kształtów. Wystarczy wrzucić takie różnego rodzaju klocki do pudełeczka czy woreczka i poprosić dziecko, aby bez patrzenia lub z zamkniętymi oczami wyszukało rączką dany kształt. Ograniczeniem przy zabawie drewnianymi układankami jest jedynie wyobraźnia.

Szeroki wybór atrakcyjnych zabawek drewnianych w Bee.pl

Zabawki drewniane dla dzieci firm Janod i Ecotoys, Goki, Starpak, Lilliputiens, itp. będą doskonałą ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych zabawek, a niektóre drewniane zabawki to już klasyka, od której nie da się odejść. Przecież nie da się zastąpić takich pozycji, jak:

 • Klocki drewniane - Puzzle,
 • Zestaw drewnianych klocków konstrukcyjnych,
 • Drewniane sklepy stragany z dodatkami od firmy Ecotoys,
 • Drewniana kolejka,
 • Klasyczny koń na biegunach,
 • Edukujące liczydło drewniane od Starpak.

Zapoznaj się z pełną ofertą naszych zabawek drewnianych i spraw swojemu dziecku prezent na lata!

Obecne w sklepach zabawki składają się przede wszystkim z plastiku. Nie jest to dobre dla środowiska, ale małemu dziecku bardzo ciężko będzie wytłumaczyć, że nie powinno się nimi bawić, bo cierpi na tym planeta. Na szczęście nie ma takiej potrzeby. Równie atrakcyjne mogą okazać się ekologiczne zabawki z drewna, które nadają się jako prezent pod choinkę zarówno dla dzieci, jak i dla niemowląt. Dlaczego warto zainteresować się drewnianymi zabawkami?

Drewniane zabawki - zalety i wady

Drewniane zabawki mają sporo zalet. Oto one:

 • Cechują się bardzo dużą wytrzymałością, nie kruszą się i nie pękają. Jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy, będą mogły służyć nawet i kilkadziesiąt lat.
 • bezpieczne dla dziecka. Elementy są zazwyczaj duże, dlatego dziecko nie może ich połknąć, nie mają ostrych krawędzi.
 • Dzięki swojej prostej formie nie mają zbyt wielu gięć, krawędzi i zakamarków, w które może dostać się brud. Dzięki temu dużo łatwiej utrzymać je w czystości.
 • dużo bardziej przyjazne środowisku. Do ich wykonania zużywa się drewno, które odrasta naturalnie, a po ich zużyciu się można je spalić, podczas gdy ich plastikowe odpowiedniki zanieczyszczają środowisko zarówno podczas wytwarzania, jak i po okresie użytkowania.
 • miłe w dotyku i łatwo je chwytać.

A jakie są wady?

 • Główną wadą zabawek drewnianych jest to, że są znacznie droższe od plastikowych. Wynika to z ceny drewna oraz większych nakładów pracy.
 • Nie da się ukryć, że plastikowe zabawki są dużo bardziej kolorowe, ładniejsze i posiadają większa ilość szczegółów, niż te drewniane.

Jak czyścić drewniane zabawki?

Ekologiczne zabawki z drewna to bardzo dobry wybór na prezent pod choinkę dla naszego dziecka, ale musimy pamiętać o tym, że trzeba o nie dbać dużo bardziej, niż o te z plastiku. Przed pierwszym podaniem ich dziecku należy przemyć je ciepłą wodą z użyciem detergentów. W przypadku, gdy zabawka ma trafić w ręce niemowlaka, najlepiej do tego celu skorzystać z preparatów używanych do kąpieli dziecka.

Zabawki z drewna należy czyścić zawsze wtedy, gdy są brudne, lub gdy bawiły się nimi także inne dzieci. Musimy o to zadbać zwłaszcza, gdy brały je do buzi.

Po myciu zabawek trzeba pamiętać o tym, by dobrze je wysuszyć. Najlepiej nie robić tego jednak na kaloryferze, gdyż drewno może wtedy popękać. Wstępne osuszenie najlepiej wykonać papierowymi ręcznikami lub materiałowymi szmatkami, a następnie umieścić zabawkę w pobliżu źródła ciepła, ale nie bezpośrednio przy nim.

Gdzie kupić drewniane zabawki?

Zabawki z drewna najlepiej kupować w ekologicznych sklepach. Mamy wtedy pewność, że otrzymamy wysokiej jakości produkty, które z pewnością są bezpieczne dla dziecka i dobre dla środowiska. Najlepszym przykładem takiego miejsca jest ekologiczny sklep Bee.pl.

Jak powstają drewniane zabawki?

Na drewniane zabawki najlepiej nadają się drzewa liściaste. Na początku deski leżą przez kilka miesięcy, by się wysuszyć, następnie tnie się je na odpowiednią długość. Później drewno się hebluje, przygotowując je do tego, by nadać mu odpowiedni kształt. Warto pamiętać, że mimo tego, że technika poszła naprzód, niektóre warsztaty w dalszym ciągu wykonują wszystko ręcznie. Po dokładnym wycięciu i przygotowaniu wszystkich elementów trzeba je połączyć i pomalować, stosując tylko i wyłącznie farby ze specjalnymi atestami, które nie zaszkodzą dziecku.

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe