Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii do klasy 8 szkoły podstawowej

Podręcznik z serii Aby nie ustać w drodze do nauki religii w klasie 8. Szczególne miejsce na tym poziomie nauczania zajmują zagadnienia dotyczące stałej formacji sumienia. Tytuł i treść podręcznika do klasy 8 są takie same jak dotychczasowego podręcznika do klasy II gimnazjum - „Aby nie ustać w...
25,99 * 27,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 24,99 zł

Opis

Szczególne miejsce na tym poziomie nauczania zajmują zagadnienia dotyczące stałej formacji sumienia.Założenia programowe skupiają się na wyjaśnieniu chrześcijańskiego pojęcia wolności i świadomego korzystania z niej.Sposób realizacji założeń programowych pomaga zrozumieć, że podstawą wolności jest zjednoczenie z Chrystusem. Ta stała łączność z Jezusem prowadzi świadomego sakramentalnego życie na co dzień.Program zakłada odkrywanie zasad moralnych zgodnych z prawem naturalnym i objawionym, ułożonych w kolejności Przykazań Bożych.Elementy strukturalne jednostki lekcyjnej zamieszczonej w podręczniku ucznia, pomogą w zrozumieniu realizowanych wiadomości.

Zgodnie z wytycznymi Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski: „2. Od roku szkolnego 2018/19 w klasie VIII szkoły podstawowej stosuje się programy nauczania, podręczniki i inne materiały dydaktyczne do nauczania zatwierdzone dla klasy II gimnazjum.” W związku z tym tytuł i treść podręcznika do klasy 8 są takie same jak dotychczasowego podręcznika do klasy II gimnazjum - „Aby nie ustać w drodze” nr AZ-32-01/10-PO-1/12

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii do klasy 8 szkoły podstawowej"?
Jan Szpet, Danuta Jackowiak są autorami tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale są one bardzo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Książka "Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii do klasy 8 szkoły podstawowej" została opracowana przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika szkolnego?
Numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to AZ-32-01/10/P0-1/12. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został określony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do jakiego przedmiotu odnosi się ta książka?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest religia.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii do klasy 8 szkoły podstawowej"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej "ABY NIE USTAĆ W DRODZE".
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
"Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii do klasy 8 szkoły podstawowej" to książka złożona z 148 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uwydatnioną ilustracjami. Zawiera znaczące, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii do klasy 8 szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>