Szukasz dobrego, skutecznego, naturalnego preparatu do wzmocnienia i pielęgnacji włosów? Polecamy Betuleco! To produkt polskiej firmy Sylveco oparty na składnikach aktywnych brzozy - jednego z najpopularniejszych drzew leczniczych.

Skład i działanie Betuleco

Sylveco Betuleco zawiera w swoim składzie ekstrakt z kory brzozy (betulinę) i kwas betulinowy.

Dzięki działaniu antybakteryjnemu i przeciwgrzybiczemu świetnie nadają się do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Oba składniki w naturalny sposób wzmacniają strukturę włosów i stymulują cebulki do wzrostu.

Betuleco jest polecane głównie do stosowania zewnętrznego, lecz przy niektórych problemach zdrowotnych, można je stosować wewnętrznie.

Zastosowanie zewnętrzne

Preparat Betuleco można stosować wewnętrznie przy następujących przypadłościach:

  • Osłabione, wypadające włosy
  • Trudno gojące się rany
  • Oparzenia
  • Łupież łojotokowy
  • Łysienie u kobiet po porodzie, łysienie łojotokowe i po chemioterapii.
  • Trądzik, łojotok, zmiany na skórze o podłożu alergicznym i niealergicznym (stosować punktowo - tylko na chorobowe miejsca).

Zastosowanie wewnętrzne - dawkowanie Betuleco

Do niedawna zawiesina Betuleco było wyrobem medycznym, lecz po zmianach w przepisach dotyczących przeznaczenia wyrobów (zastosowanie wewnętrzne lub zewnętrzne), producent zdecydował się na zastosowanie zewnętrzne. Jednak skład preparatu nie zmienił się, nadal można popijać Betuleco w celu wzmocnienia organizmu, zwłaszcza po kuracjach antybiotykami bądź też przy chorobach nowotworowych. Pomaga także przy gojeniu ran, przyspieszając ziarninowanie.

Dawkowanie jest następujące:

  • Osoby zdrowe - 2 łyżeczki dziennie.
  • Po kuracji antybiotykami - 4 łyżeczki dziennie przez 1-2 miesiące.
  • Przy chorobach nowotworowych - 6 łyżeczek dziennie, minimum 4 miesiące po zakończeniu leczenia.


Zobacz Betuleco na Bee.pl »


Właściwości lecznicze brzozy

Brzoza jest jednym z najpopularniejszych drzew leczniczych. Zajmowało ON szczególne miejsce w medycynie ludowej i jest nadal wykorzystywane do celów leczniczych i kosmetycznych. Działanie lecznicze mają liście, pączki oraz sok pozyskiwany z pnia drzewa.

LIŚCIE

Listki brzozy najlepiej zbierać na wiosnę, w maju. Produkuje się z nich sok, który oczyszcza organizm i działa moczopędnie.

PĄCZKI

Działają przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, oczyszczająco, napotnie, przeciwgorączkowo. Są polecane przy grypie, przeziębieniu, chorobach układu moczowego, reumatyzmie, artretyzmie.

Pączki brzozy można kupić w sklepach zielarskich lub sklepach ze zdrową żywnością. Jeśli chciałbyś zebrać je samodzielnie, najlepiej zrobić to zimą i wczesną wiosną.

SOK

Sok wzmacnia organizm, reguluje przemianę materii, wspomaga pracę serca. Gotowy sok można kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub pozyskać go samodzielnie (o ile mamy dostęp do czystych brzózek z nieskażonych terenów :-)). Jak to zrobić? Należy wywiercić głęboki otwór w pniu, włożyć rurkę i podstawić naczynie. Następnie zacznie lecieć sok. Najlepiej spożyć go od razu po pozyskaniu, w lodówce może być przechowywany do 3 dni.

Jak widać brzoza oferuje nam naprawdę wiele. Warto mieć w domowej apteczce zasuszone listki, od czasu do czasu popijać sok, stosować Betuleco i cieszyć się zdrowiem.


Zobacz także: