Szukasz dobrego, skutecznego, naturalnego preparatu do wzmocnienia i pielęgnacji włosów? Polecamy Betuleco! To produkt polskiej firmy Sylveco oparty na składnikach aktywnych brzozy - jednego z najpopularniejszych drzew leczniczych.
Skład i działanie Betuleco
Sylveco Betuleco zawiera w swoim składzie ekstrakt z kory brzozy (betulinę) i kwas betulinowy.
Dzięki działaniu antybakteryjnemu i przeciwgrzybiczemu świetnie nadają się do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Oba składniki w naturalny sposób wzmacniają strukturę włosów i stymulują cebulki do wzrostu.
Betuleco jest polecane głównie do stosowania zewnętrznego, lecz przy niektórych problemach zdrowotnych, można je stosować wewnętrznie.
Zastosowanie zewnętrzne
Preparat Betuleco można stosować wewnętrznie przy następujących przypadłościach:
- Osłabione, wypadające włosy
- Trudno gojące się rany
- Oparzenia
- Łupież łojotokowy
- Łysienie u kobiet po porodzie, łysienie łojotokowe i po chemioterapii.
- Trądzik, łojotok, zmiany na skórze o podłożu alergicznym i niealergicznym (stosować punktowo - tylko na chorobowe miejsca).
Zastosowanie wewnętrzne - dawkowanie Betuleco
Do niedawna zawiesina Betuleco było wyrobem medycznym, lecz po zmianach w przepisach dotyczących przeznaczenia wyrobów (zastosowanie wewnętrzne lub zewnętrzne), producent zdecydował się na zastosowanie zewnętrzne. Jednak skład preparatu nie zmienił się, nadal można popijać Betuleco w celu wzmocnienia organizmu, zwłaszcza po kuracjach antybiotykami bądź też przy chorobach nowotworowych. Pomaga także przy gojeniu ran, przyspieszając ziarninowanie.
Dawkowanie jest następujące:
- Osoby zdrowe - 2 łyżeczki dziennie.
- Po kuracji antybiotykami - 4 łyżeczki dziennie przez 1-2 miesiące.
- Przy chorobach nowotworowych - 6 łyżeczek dziennie, minimum 4 miesiące po zakończeniu leczenia.
Właściwości lecznicze brzozy
Brzoza jest jednym z najpopularniejszych drzew leczniczych. Zajmowało ON szczególne miejsce w medycynie ludowej i jest nadal wykorzystywane do celów leczniczych i kosmetycznych. Działanie lecznicze mają liście, pączki oraz sok pozyskiwany z pnia drzewa.
LIŚCIE
Listki brzozy najlepiej zbierać na wiosnę, w maju. Produkuje się z nich sok, który oczyszcza organizm i działa moczopędnie.
PĄCZKI
Działają przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, oczyszczająco, napotnie, przeciwgorączkowo. Są polecane przy grypie, przeziębieniu, chorobach układu moczowego, reumatyzmie, artretyzmie.
Pączki brzozy można kupić w sklepach zielarskich lub sklepach ze zdrową żywnością. Jeśli chciałbyś zebrać je samodzielnie, najlepiej zrobić to zimą i wczesną wiosną.
SOK
Sok wzmacnia organizm, reguluje przemianę materii, wspomaga pracę serca. Gotowy sok można kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub pozyskać go samodzielnie (o ile mamy dostęp do czystych brzózek z nieskażonych terenów :-)). Jak to zrobić? Należy wywiercić głęboki otwór w pniu, włożyć rurkę i podstawić naczynie. Następnie zacznie lecieć sok. Najlepiej spożyć go od razu po pozyskaniu, w lodówce może być przechowywany do 3 dni.
Jak widać brzoza oferuje nam naprawdę wiele. Warto mieć w domowej apteczce zasuszone listki, od czasu do czasu popijać sok, stosować Betuleco i cieszyć się zdrowiem.
Zobacz także:
- Na włosy świetnie działa również olej kokosowy. Jak go stosować i co Ci da?
- Wszystko o zbawiennym działaniu pokrzywy na cerę