Biologia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa

Treści dotyczące budowy i czynności życiowych organizmów są wprowadzane stopniowo, aby ułatwić uczniom ich zrozumienie i przyswojenie. Omówienie organizmów od najprostszych do tych o skomplikowanej budowie (czyli od bakterii po rośliny okrytonasienne) pozwala uczniom zrozumieć zależności...
41,99 * 42,54 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,28 zł

Opis

Treści dotyczące budowy i czynności życiowych organizmów są wprowadzane stopniowo, aby ułatwić uczniom ich zrozumienie i przyswojenie. Omówienie organizmów od najprostszych do tych o skomplikowanej budowie (czyli od bakterii po rośliny okrytonasienne) pozwala uczniom zrozumieć zależności występujące w biologii.

Ciekawe obserwacje i doświadczenia są opisane krok po kroku, co gwarantuje praktyczność nauczania – podręcznik zawiera wszystkie obowiązkowe (z podstawy programowej) doświadczenia, które angażują uczniów i zachęcają do samodzielnej pracy, uczą stawiania hipotez, dokonywania obserwacji i wyciągania wniosków. Każde doświadczenie zawiera wykaz materiałów niezbędnych do jego wykonania, szczegółowy opis oraz pytania pomagające w sformułowaniu odpowiednich wniosków.

Atrakcyjna grafika zachęcająca do nauki – wysokiej jakości zdjęcia i rysunki, znakomicie skorelowane z treścią wykładu, działają na wyobraźnię i pomagają w zapamiętywaniu omawianych treści. Czytelne infografiki łączące ilustracje z informacjami ułatwiają zrozumienie skomplikowanych procesów i struktur, co przekłada się na lepsze wyniki uczniów.

Jasny i komunikatywny język dostosowany do wieku uczniów ułatwia zrozumienie i zapamiętanie wiadomości oraz rozwija zainteresowanie przedmiotem.

Graficzne podsumowania działów oraz polecenia do działów są sposobem na usystematyzowanie oraz ugruntowanie wiadomości i umiejętności.

Działy z podręcznika:

  1. Podstawy biologii. Struktura komórki
  2. Czynności życiowe i systematyka organizmów. Wirusy. Bakterie
  3. Protisty. Grzyby. Rośliny zarodnikowe
  4. Rośliny nasienne. Tkanki i organy roślinne

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź Q&A

Kto napisał "Biologia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa"?
Ewa Jastrzębska, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Ewa Pyłka-Gutowska są autorami tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak są one bardzo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów szkolnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Biologia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa został opublikowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to 862/1/2018. Nr MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w szkołach. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień nadania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany pod kątem zgodności z programem nauczania.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
  • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autorów, nazwę wydawnictwa.
  • Sprawdź, czy wymienione szczegóły znajdują się na karcie oglądanego produktu.Kilka słów o wydającym ten podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to ceniony podmiot na polskim rynku edukacyjnym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało ogromną liczbę publikacji edukacyjnychwe współpracy z doświadczonymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa obejmuje liczne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, a także innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Biologia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa składa się z 168 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią podkreśloną ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi warto rozpocząć rok szkolny.


Jeśli pomylę się podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Biologia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>