Biologia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Praktyczne poznanie tkanek zwierzęcych – oprócz szczegółowego omówienia i ilustracji tkanek zwierzęcych w lekcjach znajdują się opisy obserwacji mikroskopowych wybranych tkanek (w sekcji Zbadaj), dzięki którym uczeń może poznać zależności między budową a funkcjami pełnionymi przez te tkanki. Wiedza...
39,56 * 42,54 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,25 zł

Opis

Praktyczne poznanie tkanek zwierzęcych – oprócz szczegółowego omówienia i ilustracji tkanek zwierzęcych w lekcjach znajdują się opisy obserwacji mikroskopowych wybranych tkanek (w sekcji Zbadaj), dzięki którym uczeń może poznać zależności między budową a funkcjami pełnionymi przez te tkanki.

Wiedza na temat świata zwierząt w praktycznym aspekcie – w przeważającym stopniu różnorodność zwierząt jest pokazywana na przykładach rodzimych gatunków, co pozwala na powiązanie zdobywanej wiedzy z życiem codziennym i zainteresowanie uczniów biologią.

Poznanie znaczenia poszczególnych grup zwierząt – dla każdej z omawianych grup zaprezentowano jej wartość zarówno w przyrodzie, jak i w życiu człowieka.

Atrakcyjna grafika zachęcająca do nauki – wysokiej jakości zdjęcia i rysunki, znakomicie skorelowane z treścią wykładu, działają na wyobraźnię uczniów i pomagają im w zapamiętywaniu omawianych treści. Czytelne infografiki łączące ilustracje z informacjami ułatwiają zrozumienie prezentowanych treści. Poszerzanie wiedzy – w Warto wiedzieć znajdują się ciekawostki wzbogacające wiedzę uczniów.

Podręcznik jest podzielony na działy:

  1. Tkanki zwierzęce. Parzydełkowce, płazińce i nicienie
  2. Pierścienice, stawonogi i mięczaki
  3. Ryby, płazy i gady
  4. Ptaki i ssaki

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Biologia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Ewa Jastrzębska, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Ewa Pyłka-Gutowska to autorzy tego tytułu.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, jednak są one wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Biologia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika?
862/2/2019 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień nadania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, a także z kryteriami merytorycznymi.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
  • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
  • Sprawdź, czy wymienione powyżej dane znajdują się na karcie oglądanego produktu.Do której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
To jest książka o biologii.


Informacje o wydającym ten podręcznik szkolny:
Od 1945 roku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) dostarczają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Wydając 25 tys. pozycji z całkowitym nakładem przekraczającym 2 mld egzemplarzy, WSiP jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych publikacji w Polsce. Wydawnictwo specjalizuje się w publikacji wielu typów materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też nowoczesne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o zeszytach. Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z energią i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź artykuły i przybory do szkoły, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Biologia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>