Bliżej słowa. Język polski.Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Rozbudza zainteresowanie literaturą i kulturą Uporządkowanie tekstów literackich według bliskich uczniom kręgów tematycznych, takich jak dom, rodzina, szkoła, przyjaźń, poszukiwanie własnej tożsamości, zachęca do czytania i przybliża omawiane treści. Obecność tekstów z literatury współczesnej dla...
41,29 * 44,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,11 zł

Opis

Rozbudza zainteresowanie literaturą i kulturą

 • Uporządkowanie tekstów literackich według bliskich uczniom kręgów tematycznych, takich jak dom, rodzina, szkoła, przyjaźń, poszukiwanie własnej tożsamości, zachęca do czytania i przybliża omawiane treści.
 • Obecność tekstów z literatury współczesnej dla młodzieży (np. A. Onichimowskiej Lot Komety, D. Terakowskiej Tam, gdzie spadają Anioły czy W. Pielewina Hełm grozy) stanowi dla ucznia istotny argument, by sięgnąć po lekturę.
 • Lekcje poświęcone dziełom sztuki ułatwiają naukę interpretowania nieliterackich tekstów kultury.
 • Zróżnicowane ćwiczenia (odwołujące się np. do innych dzieł literackich, dotyczące zagadnień filozoficznych, sztuki filmowej, komunikacji językowej czy prac plastycznych i dzieł muzycznych) pomagają nauczycielowi prowadzić ciekawsze i bardziej urozmaicone lekcje, a uczniowi dają gwarancję lepszego zrozumienia tekstów i uczą sztuki ich interpretacji.
 • Polecenia do obowiązkowych lektur wymienionych w nowej podstawie programowej pozwalają na omówienie i sprawdzenie znajomości wymaganych pozycji książkowych.

Niezbędne materiały w jednym podręczniku

 • Podręcznik przeplatający treści literacko-kulturowe ze związanymi z nimi zagadnieniami z nauki o języku daje nauczycielowi komfort pracy bez konieczności sięgania do dodatkowych źródeł.  
 • Zagadnienia z nauki o języku zostały wyraźnie wyodrębnione na pomarańczowych aplach, dzięki czemu odnalezienie ich nie sprawia trudności, a budowa podręcznika jest przejrzysta i funkcjonalna.

Zachęca do czytania, pisania i mówienia

 • Teksty, zarówno klasyczne, jak i z popularnej wśród młodzieży literatury współczesnej, zostały uporządkowane według kręgów tematycznych, co pomaga w zainteresowaniu uczniów przedmiotem.
 • Podręcznik kładzie duży nacisk na tworzenie różnych form wypowiedzi, takich jak recenzja, rozprawka, wywiad, list otwarty, opis sytuacji, kondolencje, dzięki czemu kształci umiejętności z zakresu retoryki i stylistyki wymagane w nowej podstawie programowej.

Podręcznik składa się z siedmiu rozdziałów:

 1. Budować swoją tożsamość
 2. Szukać drogowskazów
 3. Nie ulegać złudzeniom
 4. Być dla innych
 5. Pilnować zgody
 6. Cenić wolność
 7. Nie tracić nadziei

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Bliżej słowa. Język polski.Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Za treścią podręcznika stoją Ewa Horwath, Grażyna Kiełb.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak te treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Bliżej słowa. Język polski.Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma opisywany podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika to 861/7/2017. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu wydania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie edukacji jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do zdobywania wiedzy, z którego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, jakim jest język polski.


Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najdłużej funkcjonujących wydawnictw na terenie Polski, które zaczynało swoją działalność w 1945 roku. Od wydania pierwszego podręcznika, opublikowano ponad 25 tysięcy tytułów, o łącznym nakładzie przekraczającym 2 mld egzemplarzy. Obecnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy, z udziałem cenionych naukowców, ekspertów i metodyków. Oprócz tradycyjnych wydań oferuje też serwis internetowy WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników oraz Klub Nauczyciela.

Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Bliżej słowa. Język polski.Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Tytuł należy do serii BLIŻEJ SŁOWA.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Bliżej słowa. Język polski.Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa to książka złożona z 344 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uwydatnioną grafikami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Co, obok podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Bliżej słowa. Język polski.Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>