Bóg szuka człowieka. Podręcznik z ćwiczeniami dla 5 klasy szkoły podstawowej. Część 2

Podręcznik dla 5 klasy szkoły podstawowej "Bóg szuka człowieka" uwzględnia wymogi zawarte w podstawie programowej z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem nauczania nr AZ-2-01/18. Składa się ON z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 58 katechez). Każda katecheza składa się z...
26,99 * 27,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 25,31 zł

Opis

Podręcznik dla 5 klasy szkoły podstawowej "Bóg szuka człowieka" uwzględnia wymogi zawarte w podstawie programowej z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem nauczania nr AZ-2-01/18.

Składa się ON z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 58 katechez).

Każda katecheza składa się z części: Odkrywam, Spotykam, Poznaję, Odpowiadam, Utrwalam i Modlę się. Na kolejnych lekcjach uczniowie poznają nowe zagadnienia (omówione w przejrzysty, nowoczesny sposób), a także ciekawe postaci, których przykład może pomóc odkryć Boga w codziennym życiu. Katechezy pozwalają też zaznajomić się z dopasowanym tematycznie fragmentem Pisma Świętego. Uczniowie mogą od razu wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce każdą katechezę wieńczą propozycje różnorodnych ćwiczeń (są to krzyżówki, rebusy, zadania kreatywne, tekstowe, prace plastyczne). Lekcja zawsze kończy się modlitwą do Boga Ojca.

Podręcznik Bóg szuka człowieka wyróżniają kody QR. Uczniowie mogą je odczytać za pomocą odpowiedniej aplikacji bądź funkcji dostępnych w telefonie. Kody prowadzą do memów i cytatów biblijnych dopasowanych do tematu katechezy. Ponadto na końcu każdego rozdziału znajduje się specjalny kod QR odsyłający do testu podsumowującego zdobytą wiedzę.

Podręcznik zawiera ćwiczenia, a na końcu każdego działu dodaliśmy strony przeznaczone na notatki. Dzięki temu jeden tom może pełnić trzy funkcje: podręcznika, kart pracy i zeszytu.

Podręcznik został wzbogacony o nowoczesną szatę graficzną.

FAQ

Sekcja często zadawanych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Bóg szuka człowieka. Podręcznik z ćwiczeniami dla 5 klasy szkoły podstawowej. Część 2"?
Książka "Bóg szuka człowieka. Podręcznik z ćwiczeniami dla 5 klasy szkoły podstawowej. Część 2" jest pracą zbiorową,za opisane treści odpowiedzialnych jest grono autorów, a do zawartości zaangażowanych było szersze grono osób.


Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik "Bóg szuka człowieka. Podręcznik z ćwiczeniami dla 5 klasy szkoły podstawowej. Część 2" został opracowany przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada opisywany podręcznik szkolny?
AZ-2-01/18 jest numerem dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Nr MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Co do zasady termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień nadania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Jak mogę sprawdzić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Która to część podręcznika?
Jest to część 2 tego podręcznika.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
128 stanowi objętość stronicową książki "Bóg szuka człowieka. Podręcznik z ćwiczeniami dla 5 klasy szkoły podstawowej. Część 2".
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną ilustracjami. Zawarto w niej liczne i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 5. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Dla którego przedmiotu ta publikacja jest rekomendowana?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest religia.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Bóg szuka człowieka. Podręcznik z ćwiczeniami dla 5 klasy szkoły podstawowej. Część 2

  • MEN: AZ-2-01/18
  • Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha
  • Rok wydania: 2020
  • Oprawa: Miękka
  • Ilość stron: 128
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380652767
  • Język: polski
  • Podtytuł: Szkoła podstawowa
  • ISBN: 9788380652767

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>