cera naczynkowa

Cera naczynkowa - określenie to odnosi się zarówno do cer, na których widoczne są teleangiektazja - pęknięte żyłki, pajączki oraz do cer, które łatwo się czerwienią. Cera naczynkowa jest problemem kosmetycznym rozwijającym się poprzez niezdrową pielęgnację, jednak duży wpływ na jej rozwój mają też uwarunkowania genetyczne, klimat w jakim żyjemy, stan zdrowia, dieta i używki. Skóra naczynkowa zawsze jest nadreaktywna, wrażliwa i pod tym kątem należy ją pielęgnować. Już na samym wstępie warto podkreślić, że najlepszym sposobem na cerę naczynkową jest prewencja. 

Cera naczynkowa: oczyszczanie

Bardzo istotnym krokiem jest oczyszczanie cery: ważne aby wybrać kosmetyk, który nie będzie powodował uczucia ściągnięcia skóry, ani tym bardziej jej zaczerwienienia. Minimalizm to słowo klucz w przypadku cery naczynkowej. Do oczyszczania wybieramy kosmetyki, który nie tylko zmyje zanieczyszczenia, ale również nawilży i wzmocni barierę ochronną skóry, dzięki czemu lepiej będzie znosić niekorzystne czynniki zewnętrzne. Dobrym rozwiązaniem jest żel enzymatyczny, który w bardzo łagodny sposób oczyszcza, złuszcza i koi zaczerwienioną skórę. Do demakijażu warto wybrać mleczko oczyszczające lub produkt 2w1 np. płyn micelarny i tonik Vianek.

Cera naczynkowa: tonizacja

Tonik ma za zadanie wyrównanie pH skóry, dzięki czemu lepiej wchłania ona substancje aktywne, które nakładamy na nią później wraz z kremem. Tonik można wykorzystać do zwilżenia maseczki z glinką.

Kremy do cery naczynkowej

Cerę naczynkową pielęgnujemy podobnie jak cerę podrażnioną, delikatnie chroniąc ją przed niekorzystnymi czynnikami, ale jednocześnie wzmacniając skórę. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego kremu do cery naczynkowej. W ofercie mamy krem do twarzy na dzień marki Vianek, który nie tylko chroni skórę przed UV (jest to niska ochrona, za którą odpowiada tlenek cynku), ale także dzięki dodatkowy zielonego pigmentu (zieleń chromowana, CI77288) zmniejsza widoczność miejsc zaczerwienionych. W kremie pielęgnującym na dzień mogą się znaleźć także składniki o działaniu antyoksydacyjnym i uszczelniającym naczynka (np. olej rokitnikowy, olej z czarnej porzeczki).

Krem na noc z kolei działa konkretniej. Celuje w problem - wzmacnia skórę, likwiduje istniejące zaczerwienienia i łagodzi je. W kremie marki Vianek (wzmacniający krem do twarzy na noc) mamy wykorzystany zaawansowany składnik - azeloglicynę (2%), która posiada udowodnione naukowo działanie w kierunku łagodzenia cery naczynkowej.

W pielęgnacji cery naczynkowej nie powinno zabraknąć takiego kosmetyku jak SERUM. Serum wzmacniające Vianek poza tym, że zawiera kompleks ekstraktów o działaniu stricte uszczelniającym naczynka i zwiększającym ich elastyczność, w swoim składzie posiada też powiększone stężenie azeloglicyny (3%). Stosując krem na noc i serum jednoczenie spotęgujemy działanie tego składnika.

PIELĘGNACJA DODATKOWA: wyciszająca, wzmacniająca maseczka do twarzy z glinką czerwoną - dostarczy ona skórze zróżnicowanych składników aktywnych, które wpływają nie tylko uszczelniająco, ale także nawilżająco, odżywczo i przeciwzmarszczkowo.