Chcemy poznać Pana Jezusa. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część 1

Podręcznik nr AZ-12-01/18-PO-1/21 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy II szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18. Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy drugiej szkoły...
21,62 * 26,25 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,99 zł

Opis

Podręcznik nr AZ-12-01/18-PO-1/21 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy II szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18.

Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy drugiej szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem nauczania nr AZ-1-01/18.

Składa się ON z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 63 jednostki lekcyjne).
 
Klasa druga to etap edukacyjny prowadzący do rozbudzania w dzieciach tęsknoty za Tym, który jest źródłem bezpieczeństwa, pokoju, miłości.

Struktura katechezy w podręczniku ucznia „ Historia biblijna” i „ Odniesienie do życia” ułatwi dzieciom wprowadzenie poznanych prawd wiary w relacje z Bogiem, rówieśnikami, dorosłymi.

Podczas katechez uczniowie poznają Osobę Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, oraz rolę Ducha Świętego w budowaniu Królestwa Bożego.

Poszczególne jednostki lekcyjne zostały tak zaplanowane, aby uczeń mógł zrozumieć bezinteresowną i bezwarunkową miłość Boga, która najpełniej objawia się umiłowanym Synu przychodzącym na ziemię, by być blisko człowieka, roztaczać nad nim opiekę i stać się jego przyjacielem. By go ZBAWIĆ.

Scenariusz lekcji został tak opracowany by uzyskana wiedza pomogła uczniom przyjąć łaskę wiary, otworzyć serce Jezusowi, rozbudzić miłość do Boga i kształtować postawę dziecka Bożego.

Każdy temat zawiera odniesienie do Pisma Świętego oraz do doświadczeń dziecka z jego życia codziennego. Pomocne w poznawaniu i pogłębieniu Bożej nauki będą zawarte w podręczniku różnorodne zadania. Dla ułatwienia zostały one oznaczone kolorowymi ikonkami. Każda katecheza zawiera list skierowany do rodziców i opiekunów z informacją o materiale, który został zrealizowany, zadaniach wykonanych podczas lekcji, aktywności i o postępach ucznia. To doskonała forma pomocy dla rodziców w prowadzeniu ich dziecka do Pana Jezusa.

Przygotowano również zestaw katechez okolicznościowych, które można wykorzystać w odpowiednim okresie liturgicznym.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję FAQ

Kto napisał "Chcemy poznać Pana Jezusa. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część 1"?
Autorem podręcznika jest Paweł Płaczek.
Jest autorem niewielu podręczników szkolnych, ale są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności dużego zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Chcemy poznać Pana Jezusa. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część 1 został opublikowany przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
AZ-12-01/18-PO-1/21 to numer dopuszczenia MEN tego podręcznika. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi w dniu wydania numeru. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami merytorycznymi.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek szkolnych:
  • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
  • Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
  • Sprawdź, czy wymienione wyżej dane znajdują się na karcie oglądanego produktu.

 
Ile stron zawiera ta pozycja?
88: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią opatrzoną grafikami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas SP 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
W kontekście jakiego przedmiotu ta publikacja jest potrzebna?
Podręcznik wydano do nauki konkretnego przedmiotu, tj. religia.

 
Która to część podręcznika?
Jest to część 1 tego podręcznika.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź przybory i inne artykuły do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - Chcemy poznać Pana Jezusa. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część 1

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>