Chemia 2. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony

Chemia 2. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik Chemia 2. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 2 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja pozwala przygotować się do uzyskania pozytywnego wyniku na maturze z tego przedmiotu. Autorzy każdy...
97,98 * 107,36 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 94,05 zł

Opis

Chemia 2. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Chemia 2. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 2 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja pozwala przygotować się do uzyskania pozytywnego wyniku na maturze z tego przedmiotu.

Autorzy każdy rozdział zaczynają od krótkiego opisu zagadnień z danego obszaru. Następnie prowadzą ucznia poprzez świat nauki, wskazując mu cele do każdej lekcji, ilustrując wykład licznymi doświadczeniami i zestawieniami wyników oraz danych w formie tabel i wykresów.

Dzięki temu uczeń szybciej skupia swoją uwagę na najważniejszych informacjach.

Definicje, prawa i najważniejsze treści zostały wyraźnie wyróżnione.

Uczeń może kształcić umiejętność wykonywania obliczeń, śledząc rozwiązania przykładowych zadań. Dodatkowo na końcu każdego działu znajduje się zestaw zadań do rozwiązania, dzięki którym uczeń samodzielnie sprawdzi stopień swoich postępów w nauce.

Aby ułatwić szybkie opanowanie materiału oraz powtórki, w podręczniku umieszczono bloki Podsumowanie lekcji oraz Podsumowania przed sprawdzianem.

Podręcznik do chemii dla klasy 2, zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 7 działów:

  • Roztwory wodne
  • Reakcje w roztworach wodnych
  • Reakcje utlenienia i redukcji
  • Elektrochemia. Ogniwa i elektroliza
  • Systematyka związków nieorganicznych
  • Metale, niemetale i ich związki
  • Zastosowanie wybranych związków nieorganicznych

Chemia 2. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy. Chemia. Klasa 2. Zakres rozszerzony. Liceum i technikum.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Chemia 2. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony"?
Za treścią podręcznika stoją Bożena Karawajczyk, Małgorzata Czaja, Marek Kwiatkowski, Piotr Malecha.
Dostępnych są 3 - 5 książek od tego grona autorów. Zdobycie reputacji, której efektem jest bycie autorem wielu książek, wymaga nieustannego rozwoju i wytrwałości. Warto zauważyć, że wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma praktykę edukacyjną, co daje im wgląd w to, jak umiejętnie przekazać informacje uczącym się. Pisanie podręczników to na tyle długiproces, który może ciągnąć się wręcz latami, a niektóre książki mogą wymagać wielu rewizji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik "Chemia 2. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony" został opracowany przez Wydawnictwo Operon.


Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Jaki zakres wiedzy obejmuje ten podręcznik?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Informacje o wydawnictwie tego podręcznika:
Operon to wydawnictwo, które specjalizuje się w tworzeniu publikacji, obejmujących wszystkie poziomy nauki - od początkowej edukacji szkolnej aż do szkół ponadpodstawowych. Dostarcza książki przygotowujące do testów końcowych, które są zgodne z aktualną podstawą programową i przygotowane w konsultacji z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Vademecum są urozmaicone wieloma pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i holistyczne podejście do nauczania powoduje, iż Operon jest godnym zaufania partnerem zarówno dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Czym są karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Chemia 2. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>