Chemia 2. Podręcznik. Szkoła branżowa I stopnia

Podręcznik Chemia 2 został przygotowany dla uczniów drugiej klasy szkoły branżowej I stopnia. Tom drugi zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i uwzględnia jedną godzinę nauczania w tygodniu. Autor w tym tomie wspiera treści ze świata chemicznego...
57,99 * 64,08 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,83 zł

Opis

Podręcznik Chemia 2 został przygotowany dla uczniów drugiej klasy szkoły branżowej I stopnia. Tom drugi zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i uwzględnia jedną godzinę nauczania w tygodniu.

Autor w tym tomie wspiera treści ze świata chemicznego licznymi doświadczeniami pozwalającymi zrozumieć zachodzące reakcje, procesy, zjawiska. Definicje, prawa i zasady wyróżniono w ramkach, a treści najważniejsze do zapamiętania wytłuszczono. Atutem publikacji jest jego przystępny język. Dzięki takiej narracji nauka chemii staje się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Podręcznik do chemii, klasa 2 do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się 3 działów:

 • Materiały pochodzenia mineralnego
 • Chemia gleby
 • Paliwa – obecnie i w przyszłości

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Chemia 2. Podręcznik. Szkoła branżowa I stopnia"?
Autorem książki jest Artur Sikorski.
Jest autorem niewielu podręczników szkolnych, jednak są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


Kiedy wydano tę publikację?
Ta pozycja została opublikowana w 2020 roku. Od wielu lat jest uznanym źródłem wiedzy i narzędziem dla wielu szkół. Przez ten okres pozyskał zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Do której klasy i na jakim etapie nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas BS 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.W jaką okładkę oprawiony jest podręcznik?
Publikacja jest w miękkiej okładce. Poręczne i lekkie wydanie sprawia, że wychodząc do szkoły łatwo ją wrzucić do szkolnego plecaka lub torby.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Chemia 2. Podręcznik. Szkoła branżowa I stopnia

 • Autor: Artur Sikorski
 • Wydawnictwo Operon
 • Rok wydania: 2020
 • Oprawa: Miękka
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366365711
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła branżowa I stopnia
 • ISBN: 9788366365711

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>