czarna pasta do zębów ecodenta

Pasta do zębów kojarzy się zawsze z bielą. Od pewnego czasu różni producenci oferują pasty w kolorze niebieskim, zielonym, z różnymi dodatkami typu wybielające drobinki. Ja natomiast przedstawiam dziś czarną pastę do zębów. Pasta jest czarna nie tylko z nazwy i z wyglądu opakowania, ale sama pasta, którą myjemy zęby, ma właśnie czarny kolor. Co ciekawe czarna pasta do zębów znana jest z tego, że wybiela :)

Czarna pasta do zębów - skład

Czarny węgiel - zwiększa efekt wybielania zębów i pielęgnuje jamę ustną.
Zaawansowany składnik Teavigo - chroni przed kamieniem nazębnym, zapewnia delikatne działanie bakteriobójcze i pozostawia długotrwałe uczucie świeżości i czystości.

Objętość: 100 ml
Kraj pochodzenia: Litwa

Działanie czarnej pasty do zębów


Pasta jest dość dziwna ale to dlatego, że jest czarna :) Gdy pierwszy raz myłam nią zęby widok w lustrze był nieco przerażający. Po dokładnym wypłukaniu jamy ustnej zęby odzyskały wygląd sprzed nałożenia pasty więc odetchnęłam z ulgą :)
Zapach pasty jest miętowy i bardzo przyjemny. W smaku również wyczuwalna jest mięta i to bardzo intensywnie. Mi osobiście to nie przeszkadza, efekt jest podobny do tego, gdy rozgryzamy mocno miętową gumę do żucia. W buzi robi się jakby zimno. Maksymalny efekt świeżości.
Pasta bardzo dobrze się pieni i nie trzeba nakładać jej zbyt dużo, a co za tym idzie jest wydajna.

Najważniejsza rzecz czyli efekt wybielania. Używam pasty Ecodenta od mniej więcej 5 tygodni i moje zęby rzeczywiście stały się bielsze. Zrobiłam sobie kilka zdjęć przed pierwszym użyciem i po 5 tygodniach - i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Nie jest to może hollywoodzki uśmiech gwiazd ale jak na pastę do zębów za niecałe 20 zł jestem zadowolona. Efekt nie przychodzi od razu i o tym trzeba pamiętać, ale w przypadku past wybielających efekt jest za to długotrwały, nie jak np. przy paskach wybielających. Po 4 tygodniach używania, kilka osób spytało mnie czy robiłam coś z zębami, więc nie tylko ja widzę poprawę.
Zęby nie zrobiły się nadmiernie wrażliwe, nie bolą i nie wypadają więc efektów ubocznych na szczęście nie odczułam.

Jeżeli chcesz mieć białe i zdrowe zęby, a nie masz na to wielkich nakładów finansowych zacznij od czarnej pasty. Efekt powinien Cię zadowolić, a już na pewno nic na tym nie stracisz więc dlaczego by nie spróbować :)