Kto się zgodzi, że zabawa klockami to nieodzowny element dzieciństwa ? Chyba każdy z nas miał kiedyś klocki, teraz kupujemy je dla swoich dzieci i one też chętnie się nimi bawią. Czyżby klocki były ponadczasową zabawką dla wielu pokoleń ? Uważam, że tak właśnie jest.

Dlaczego drewniane ?

  • Bezpieczne dla dziecka i środowiska ? drewno jest materiałem ekologicznym i naturalnym. Nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, co jest bardzo istotne ponieważ dziecko często wkłada przedmioty do buzi, a szkodliwe substancje przenikają do jego organizmu. Ponadto drewniane zabawki są oszlifowane tak aby nie miały strych krawędzi mogących poranić dziecko, czego nie można powiedzieć o plastikowych odpowiednikach. Drewno w 100% może zostać poddane recyklingowi, tak więc wybierając drewniane zabawki dbamy o środowisko.
  • Trwałe ? nawet dla dorosłego człowieka bardzo trudno byłoby zniszczyć drewniane klocki więc w przypadku dziecka jest to w zasadzie niemożliwe. Takie zabawki służą latami i gdy jedno dziecko z nich wyrośnie są przekazywane kolejnemu.
  • Przyjazne ? drewno jest ciepłym i miłym w dotyku materiałem, dzięki czemu dziecko będzie czerpało większą przyjemność z zabawy niż w przypadku metalowego samochodziku czy plastikowej zabawki.
  • Wspomagają rozwój wyobraźni i uczą - drewniane klocki są bardzo proste w wykonaniu co sprawia, że nie mamy narzuconego sposobu zabawy. Plastikowe odpowiedniki często mają określony schemat, którego należy się trzymać. Podczas zabawy drewnianymi klockami dziecko musi użyć wyobraźni i kreatywności. Bawiąc się drewnianymi klockami dziecko może też poznawać kolory, kształty i nabywać umiejętności liczenia.


Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nikt już nie będzie miał wątpliwości jakie zabawki powinny pojawić się w tym roku pod choinką.

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą drewnianych klocków.Jeżeli poszukujesz innych drewnianych zabawek lub wyjątkowego upominku nie tylko dla dzieci zapraszamy do naszego poradnika prezentowego!

NIE TRAĆ CZASU NA DŁUGIE ZAKUPY - SPĘDŹ GO Z BLISKIMI ;-)