Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej

Podręcznik z serii Zaproszeni przez Boga do klasy 4. Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-21-01/10-KR-2/12. NOWA ZMIENIONA WERSJA PODRĘCZNIKA! Treści podręcznika skupione są wokół tematu przyjaźni dziecka z Jezusem, która wyraża się w trosce o życie duchowe, poznawanie liturgii...
15,99 * 22,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 15,99 zł

Opis

Treści podręcznika skupione są wokół tematu przyjaźni dziecka z Jezusem, która wyraża się w trosce o życie duchowe, poznawanie liturgii Eucharystii oraz naśladowanie Mistrza w życiu codziennym. Katechizm nawiązuje do sytuacji egzystencjalnej ucznia, aby ukazać mu informacje religijne wzbogacone o teksty biblijne, myśli świętych, fragmenty pieśni kościelnych itp.

Każdy rozdział składa się z kilku modułów treściowych, które rozpoczynają się tekstami Pisma Świętego oraz literackimi. Nowoczesna i kolorowa szata graficzna ułatwia dziecku zapamiętanie treści.

W podręczniku znajdują się również biografie: św. M. M. Alacouqe, św. Jana Pawła II, św. Matki Teresy z Kalkuty, bł. Jana Beyzyma, św. Brata Alberta, i św. Teresy od Dzieciątka Jezus, słownik nowo poznanych pojęć, Mały katechizm oraz modlitwy z liturgii Mszy świętej.

Podręcznik zgodny z programem nauczania "Poznaję Boga i w Niego wierzę" nr AZ-2-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r.

Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-21-01/10-KR-2/12
Data dopuszczenia: 11.06.2012 r.
Nr Imprimatur - dopuszczenia do druku: 1627/2012

FAQ

Sprawdź często zadawane pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej"?
Za treść książki odpowiada Zbigniew Marek.
Jest autorem kilku podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może na przykład z konieczności zaangażowania w proces przygotowywania treści. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej został przygotowany przez Wydawnictwo WAM.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik szkolny?
AZ-21-01/10-KR-2/12 - numer dopuszczenia MEN tego podręcznika. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany pod kątem zgodności z programem nauki.


Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek szkolnych:
  • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
  • Sprawdź, czy wymienione wyżej szczegóły znajdują się na stronie kupowanego produktu.Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią serii "Zaproszeni przez Boga, Drogi Przymierza".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Ile stron ma ta pozycja?
Ten tytuł ma 136 stron.
Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną grafikami. Zawiera wartościowe i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Dla którego przedmiotu ta książka jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, którym jest religia.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>