Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej

Ćwiczenia skupione są wokół tematu przyjaźni dziecka z Jezusem, która wyraża się w trosce o życie duchowe, poznawanie liturgii Eucharystii oraz naśladowanie Mistrza w życiu codziennym. Zeszyt ucznia łączy w sobie formę ćwiczeń oraz notatnika. Zadania do wykonania zostały zaproponowane jako...
11,99 * 16,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,99 zł

Opis

Ćwiczenia skupione są wokół tematu przyjaźni dziecka z Jezusem, która wyraża się w trosce o życie duchowe, poznawanie liturgii Eucharystii oraz naśladowanie Mistrza w życiu codziennym.

Zeszyt ucznia łączy w sobie formę ćwiczeń oraz notatnika. Zadania do wykonania zostały zaproponowane jako uzupełnianie schematów, łączenie wyrażeń o podobnym znaczeniu, wpisywanie brakujących wyrazów itp. W książce znajdują się również wolne miejsca na wykonanie prac plastycznych lub zadania domowego.

Ćwiczenia w zeszycie ucznia mają wielorakie funkcje w zależności od katechezy: wprowadzanie w temat, aktywizowanie uczniów, rozwijanie i pogłębianie tematu lub utrwalanie treści. Dziecko z pomocą katechety ma znaleźć odpowiednie polecenie w Zeszycie ucznia, do którego odnośnik znajduje się w podręczniku.

FAQ

Sekcja popularnych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej"?
Zbigniew Marek SJ to autor tego tytułu.
Jest autorem niewielu podręczników, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności dużego zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej" został opublikowany przez Wydawnictwo WAM.


Jaki numer dopuszczenia MEN posiada ten podręcznik?
AZ-21-01/10-KR-2/12 to numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje ucznia o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w edukacji. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Tak, "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.


Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione dane znajdują się na stronie opisywanego produktu.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej"?
Tytuł ten należy do popularnej serii edukacyjnej "Zaproszeni przez Boga, Drogi Przymierza".
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a także logiczny.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas SP 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z którego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu obszarowi nauki, którym jest religia.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
104 to długość podręcznika Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej. Jest wypełniony edukacyjną treścią podkreśloną obrazkami i ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź artykuły i przybory szkolne, z którymi warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>