Dziecko na plaży

Coraz to wyższe temperatury, lżejsze ubrania oraz dostępne na każdym rogu budki z lodami włoskimi - to oznacza tylko jedno - wielkimi krokami zbliża się do nas najcieplejsza i najbardziej wyczekiwana pora roku, czyli lato! Dlaczego wyczekiwana? Ponieważ właśnie latem dzieci wesoło wybiegają ze szkoły trzymając świadectwa w ręku, ciesząc się  perspektywą dwumiesięcznych, beztroskich wakacji, które kojarzą się z rodzinnymi wyjazdami m.in. nad morze.


Choć wakacje zaczynają się za 3 tygodnie, my już dziś postanowiliśmy utworzyć mały plażowy niezbędnik każdego rodzica. :)

Letnie słońce potrafi być  niezwykle mocne, zaś bryza morska może sprawiać złudne poczucie, że promienie wcale tak mocno nie grzeją. Nic bardziej mylnego! Niezależnie do warunków pogodowych, zawsze (absolutnie zawsze!) wybierając się na plażę z dzieckiem powinniśmy być wyposażeni w odpowiednie kosmetyki przeznaczone dla delikatnej skóry naszych pociech. Warto zaopatrzyć się w krem na słońce faktor 45 dla dzieci i niemowląt z owocem granatu i rokitnikiem. Jest on wodoodporny, a co najważniejsze działa natychmiast po nałożeniu. Ponadto, jest w pełni bezpieczny dla skóry, posiada certyfikat ECOCERT, zaś 100% jego składników jest pochodzenia naturalnego.


Oczywiście nie od dziś wiadomo, że przebywanie na słońcu, a także czas spędzony w wodzie wspomaga nasilanie się uczucia pragnienia i głodu.  Wówczas warto mieć pod ręką odpowiedni prowiant. Zawsze mamy przy sobie wodę, ale poza tym zachęcamy, aby  wakacyjny koszyk wyposażać w soki i napoje owocowe, które są cennym źródłem wartości odżywczych, tj.: napój owocowy dla dzieci bio 330 Ml ? Mogli. Jego opakowanie sprawia, że jest niezwykle praktyczny.Decydując się na przekąski, warto zwrócić uwagę, aby ich rodzaj był dopasowany do miejsca docelowego naszej wycieczki, a także warunków pogodowych. Przy nasilonych upałach nie powinniśmy kupować produktów, które pod wpływem wysokiej temperatury mogłyby stracić swoją wartość odżywczą, bądź po prostu się zepsuć. Niezależne jednak od tych czynników istnieją takie produkty, które sprawdzą się zawsze i wszędzie!:) A co najważniejsze zadowolą wszystkie, nie tylko dziecięce podniebienia. Mowa o suchych przekąskach typu ciasteczka, herbatniki, których składniki pochodzą z upraw ekologicznych.

   

Inną bardzo istotną, a jednocześnie naturalną kwestią są potrzeby fizjologiczne. Stanowią one podstawowe potrzeby człowieka, stąd warto zadbać o odpowiednie warunki, zwłaszcza, że niejednokrotnie bywa tak, że miejsce nie sprzyja ?załatwieniu sprawy?.
Dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych wykazują mniejszą zdolność kontrolowania i panowania nad takimi sytuacjami, szczególnie kiedy są nagłe, czemu często sprzyja jedzenie na stacjach benzynowych, zajazdach, bądź po prostu poza domem. Dlatego niezbędnym elementem wyposażenia każdej wakacyjnej torby powinien być tron ? jednorazowy biodegradowalny nocnik.

Dlaczego? Oto najważniejsze zalety tronu:
- łatwy w użyciu
- idealny podczas podróży dowolnym środkiem transportu
- wielofunkcyjni ? pozwoli zaspokoić nie tylko potrzeby czystofizjologiczne, ale również przydatny podczas choroby lokomocyjnej
- poręczny ? zmieści się w każdej torebce
- wytrzymały ? wytrzymuje nacisk nawet do 30 kg
- a co najważniejsze ekologiczny ? dba o czystość otoczeniaKolejnym nieodłącznym elementem każdej mamy są zawsze przydatne?... nawilżone chusteczki. Tak, tak, produkt ten jest niezbędny niemal w każdej sytuacji. Dziecięca ciekawość nie zna granic. Dzieci maja potrzebę dotykania wszystkiego: motyla, żaby, dżdżownicy, niedopałka papierosa znalezionego w piasku, muszelki wyrzuconej na brzeg plaży przez morze, kamyczka, błota utworzonego po przejściowym deszczu ? jednym słowem wszystkiego, co mieści się w zasięgu wzroku. Wybierając chusteczki dobrze jest zadbać, aby oczyszczały i odświeżały skórę dziecka, nie powodując żadnych podrażnień, tj.: Natura Siberica oczyszczające chusteczki dla dzieci.

Składniki aktywne w nich zawarte to m.in.:
- ekstrakt organiczny z rumianku działający antyseptycznie i odświeżająco
- ekstrakt organiczny z białej herbaty cechujący się działaniem nawilżającym oraz zmiękczającym skórę.Tuż obok chusteczek warto znaleźć miejsce dla poręcznego, a jednocześnie niezwykle praktycznego antybakteryjnego sprayu do rąk dla dzieci, którego główna zaletą jest to, że nie tylko pozbywa się wirusów i grzybów z rąk, ale?nie wymaga spłukiwania.


Z takim wyposażeniem każdy rodzic powinien być spokojny o komfort wypoczynku swojego dziecka, zaś każde dziecko czuć się szczęśliwe:)

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Bee.pl