Gdy za oknem zaczyna robić się zielono, a do naszych domów zagląda wiosenne słonko zaczynamy myśleć o gruntownych porządkach. Doprowadzamy dom do idealnego stanu tak aby wszystko od podłogi, aż po sufit lśniło. Ach! Od razu przyjemniej się wita wiosnę w takich warunkach :)

Oto kilka rzeczy, które przydadzą się do sprzątania: szmatki do czyszczenia i wycierania (możesz wykorzystać stare, nieużywane już ubrania), ściereczka z mikrofazy, uniwersalny środek czyszczący, ocet, soda oczyszczona, sól i oczywiście wiadro z wodą oraz odkurzacz. Ocet i kwasek cytrynowy usuną kamień i pleśń, soda natomiast pomoże pozbyć się wszelkich tłustych naleciałości ale z kamieniem tez powinna sobie poradzić. oda z sodą może też służyć jako naturalny płyn do szyb czy środek do czyszczenia dywanu.

Jeśli nie lubisz kombinować zdecyduj się na gotowe środki do sprzątania. Wybór odpowiedniego środka czyszczącego nie należy to łatwych. Producenci atakują nas z każdej strony i zapewniają o skuteczności swoich produktów. Problem w tym, że większość z nich jest szkodliwa dla środowiska i dla naszego organizmu. Wyobraź sobie, że Twoje dziecko notorycznie dotyka podłogi umytej żrącym środkiem, a później jak to bywa w przypadku małych dzieci wkłada rączki do buzi. Aż strach pomyśleć co przemyca do swojego organizmu. To nie jest oczywiście jedyny przykład: źle wypłukane talerze, czy blat kuchenny, na którym przygotowujemy jedzenie, czyszczony chemicznym środkiem też nie wpływają dobrze na nasze zdrowie.

Na przeciw tym wszystkim problemom wychodzą producenci ekologicznych środków czystości i chwała im za to :)

Top 3, które zawsze mam w swoim domu to:

1. Płyn uniwersalny - za pomocą tego jednego środka sprzątniesz podłogi, kafelki, umywalki, meble kuchenne, a nawet umyjesz samochód.

                                                                       

2. Płyn do WC - oprócz wszystkich innych zalet nie zawiera chloru więc nie jestem narażona na nieprzyjemny zapach.

                                                                  

3. Płyn do mycie naczyń  - podstawową jego zaletą jest to, że nie niszczy dłoni.

                                                                                

Może zainteresują Cię też inne środki czystości z naszej oferty ? Koniecznie sprawdź!