Florovit Nawóz do trawników zwalczający mech Mistrzowski trawnik 25 kg

Zawarte w nawozie składniki mineralne, dobrane w odpowiednich formach i ilościach stymulują wzrost traw, poprawiają ich zdrowotność oraz zapewniają intensywny zielony kolor trawników.  Opakowanie posiada specjalny otwór do łatwiejszej aplikacji nawozu.
169,99 * 184,99 zł
Cena za kg : 6.8zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 158,85 zł

Opis

Utrzymanie przydomowego trawnika w nienagannej kondycji wymaga zazwyczaj dużo pracy i systematyczności. Aby ułatwić Ci to zadanie, w ofercie naszego sklepu przygotowaliśmy wybór nawozów do trawy, w tym także nawóz do trawników zwalczający mech "Mistrzowski trawnik" znanej marki Florovit.

Nawóz do trawników "Mistrzowski trawnik" - powiedz mchowi "nie"
Jeśli na Twoim trawniku pojawia się uporczywa pokrywa z mchu, nie musisz wcale rezygnować z marzeń o pięknej i zadbanej murawie. Preparat "Mistrzowski trawnik" ma wysoką zawartość azotu, który pobudza krzewienie i powoduje większe zagęszczenie darni, a co za tym idzie ogranicza wzrost mchu. Regularne nawożenie trawnika spowoduje mniejszy rozrost mchu i jego stopniowe wygaszenie.

Nawóz "Mistrzowski trawnik" to preparat o kompleksowym działaniu, którego regularne użycie pomoże Ci nie tylko pobyć się mchu, ale także poprawić wygląd i zdrowotność Twojej trawy. Co więcej, jest to produkt przeznaczony do każdego gatunku trawy, dlatego jest skuteczny zarówno na trawnikach rekreacyjnych, jak i ozdobnych.

Składniki mineralne obecne w nawozie:

  • stymulują wzrost trawy
  • zapewniają intensywne i soczyste wybarwienie trawnika
  • zwiększają odporność na działanie szkodników i suszy

Nawóz wiodącej marki Florovit o nazwie "Mistrzowski Trawnik" to niezbędny preparat do pielęgnacji trawnika, szczególnie na zacienionych i wilgotnych terenach, które są bardziej narażone na występowanie mchu. Dla Twojej wygody opakowanie ma wygodny otwór ułatwiający aplikację nawozu bezpośrednio na trawę.

Szczegóły - Florovit Nawóz do trawników zwalczający mech Mistrzowski trawnik 25 kg

  • Producent: Florovit
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5900861142367
  • EAN: 5900861142367
  • Wymiary: 55 x 35 x 12 cm

Składniki - Florovit Nawóz do trawników zwalczający mech Mistrzowski trawnik 25 kg

NAWÓZ WE Nawóz NPK (MgO + SO3) 16,0 – 5,2 – 5,2 (3,0 + 26,0) z żelazem.16,0% (N) azot całkowity; 4,7% (N) azot azotanowy; 11,3% (N) azot amonowy; 5,2% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 3,4% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 5,2% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 3,0% (MgO) tlenek magnezu całkowity; 26,0% (SO3) trójtlenek siarki całkowity; 4,0% (Fe) żelazo całkowite.

Sposób przygotowania i przechowywania

Stosować od wiosny do końca sierpnia w odstępach 3 tygodniowych w dawkach 30 g na 1 m2 trawnika. Nawóz należy rozsypać równomiernie na powierzchni trawnika, najlepiej po skoszeniu trawy. Jeżeli w najbliższych godzinach po nawożeniu nie jest spodziewany deszcz, trawnik należy obficie podlać. Nie należy stosować nawozu w czasie silnego nasłonecznienia oraz podczas silnego wiatru. Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia. Jedna łyżka stołowa zawiera średnio 15 g nawozu.

Chronić przed dziećmi. W przypadku dłuższego stosowania zaleca się używanie rękawic ochronnych. W przypadku kontaktu ze skórą dokładnie przepłukać wodą zabrudzone miejsca. W przypadku utrzymujących się dolegliwości po połknięciu skontaktować się z lekarzem. W przypadku dostania się do oczu płukać oczy przy otwartych powiekach przez kilka minut pod bieżącą wodą. Nie dopuścić do dostania się do kanalizacji lub zbiorników wodnych. Rozsypany nawóz dokładnie zebrać, pozostałość zmyć wodą.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Ewentualne zbrylanie się produktu jest zjawiskiem naturalnym. Nawóz należy dokładnie rozkruszyć przed użyciem.

Recenzje

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Ten nawóz to strzał w dziesiątkę, pomógł mi uporać się z wiecznie wyrastającym mchem na trawie. Co się pozbyłem mchu, to po jakimś czasie znów wyrastał. Dzięki Florovit Nawóz do trawników zwalczający mech Mistrzowski trawnik 25 kg w końcu mój trawnik wygląda pięknie i cieszy oko. Problem nawet po dłuższym czasie już nie powrócił, dlatego zdecydowanie polecam!

Jeśli chcesz mieć piękną trawę to Florovit nawóz będzie idealnym wyborem.

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Najlepszy nawóz, jaki używałam do tej pory. Mój trawnik znajduje się w miejscu niemal przez cały dzień zacienionym, czego skutkiem jest albo brak trawy, albo trawa wymieszana z mchem. Ciężko było to opanować, już chciałam się poddać i zrobić tam coś innego ale nawóz Florovit polecił mi sąsiad, który miał taki sam problem i stał się cud. Mój trawnik odżył. Mchu już prawie nie ma. Jestem bardzo zadowolona z tego produktu.

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Nigdy nie słyszałam o nawozach które zwalczają mech. Zawsze myślałam, że mech rośnie bo taka jest gleba albo po prostu jest cień. Okazało się, że można temu zaradzić. Po kilkuletniej walce z trawnikiem w ogródku w końcu udało mi się wygrać. Nawóz działa jak trzeba, zwalcza mech i przywraca witalność trawie. Wiadomo, na efekt trzeba trochę poczekać, ale naprawdę warto. Zdecydowanie godny polecenia nawóz.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>