Historia 2. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Historia 2. Podręcznik. Część 1. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik Historia 2. Część 1. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 2 liceów ogólnokształcących i techników rozpoczynających naukę historii w pierwszym semestrze. Publikacja obejmuje zakres od...
78,80 * 90,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 77,42 zł

Opis

Historia 2. Podręcznik. Część 1. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Historia 2. Część 1. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 2 liceów ogólnokształcących i techników rozpoczynających naukę historii w pierwszym semestrze. Publikacja obejmuje zakres od nowożytności do końca XVII w.

Każdy rozdział podręcznika otwiera spis tematów z danego obszaru. Natomiast każdy temat zawiera wypunktowane cele lekcji, które uczniowie osiągną po przyswojeniu danej partii materiału. Publikacja zawiera liczne teksty źródłowe, infografiki i mapy ilustrujące treści merytoryczne. Elementy te opatrzone poleceniami pomagają w rozwinięciu umiejętności analizy zawartych w nich treści. Informacje o źródle oraz opinie historyków to kolejne elementy, które poszerzają wiedzę, a także są punktem wyjścia do dyskusji i doskonalenia analizy – umiejętności pożądanej na egzaminie maturalnym. W toku lekcji do poszczególnych elementów zaproponowano wiele poleceń i pytań do wykorzystania przez nauczyciela lub do nauki samodzielnej przez ucznia w domu. Hasła na marginesach wskazują treści obowiązkowe do zapamiętania. Zastosowane tabele i schematy usystematyzują wiedzę.

Bloki „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” występujące na końcu działu zawierają esencję wiadomości i ułatwiają szybkie powtórki. Podręcznik kończy się polecaną listą lektur, które warto poznać, oraz indeksami: osobowym i pojęć.

Podręcznik do historii, zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 4 działów:

  • U początków nowożytnej Europy
  • „Złoty wiek” państwa polsko-litewskiego
  • „Wielki wiek” XVII
  • Rzeczpospolita Obojga Narodów w końcu XVI i w XVII w.

Historia 2. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Część 1 i 2. Szkoły ponadpodstawowe

  • Testy źródłowe i polecenia do nich przygotowują do rozwiązywania zadań typu maturalnego.
  • Cytaty i propozycje lektur inspirują do własnych poszukiwań i rozbudzają ciekawość uczniów.
  • Ćwiczenia zwracające uwagę na inny kontekst tego samego zagadnienia uczą analitycznego myślenia i wiązania faktów.
  • Wstępy do omawianych tematów i podsumowania lekcji porządkują wiedzę oraz wskazują uczniom najważniejsze informacje do powtórzenia przed sprawdzianami.

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto napisał "Historia 2. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa"?
Autorami podręcznika są Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki.
Ci autorzy są wyjątkowo płodni! Posiadamy dużą kolekcję ich podręczników. Czy wiesz, że jest to ewenement wręcz na skalę światową? Grono autorów, którzy napisali ponad 15 książek jest relatywnie niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki . Ich pisanie wymaga, poza wiedzą, umiejętności klarownego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników muszą znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów o różnych poziomach edukacji.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik "Historia 2. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa" został przygotowany przez Wydawnictwo Operon.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek do szkoły dzielą Cię 3 kroki:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, autorów, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie kupowanego produktu.


Która to część książki?
To wydanie stanowi 1 część.


O wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Operon to wydawnictwo pedagogiczne, które koncentruje się na tworzeniu publikacji, dotyczących wszystkich stopni nauki - od początkowej edukacji szkolnej aż do szkół ponadpodstawowych. Dostarcza podręczniki przygotowujące do egzaminów końcowych, które są zgodne z aktualną podstawą programową i opracowane w konsultacji z MEN. Repetytoria są wzbogacone pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i holistyczne podejście do nauczania powoduje, że wydawnictwo Operon jest godnym zaufania partnerem dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców.

Jaki zakres obejmuje podręcznik Historia 2. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Do czego służą karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Historia 2. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>