Historia 2. Podręcznik część 2 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Historia 2. Podręcznik. Część 2. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik Historia 2. Część 2. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 2 liceów ogólnokształcących i techników rozpoczynających naukę historii w drugim semestrze. Publikacja jest kontynuacją części 1...
87,29 * 95,11 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 78,05 zł

Opis

Historia 2. Podręcznik. Część 2. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Historia 2. Część 2. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 2 liceów ogólnokształcących i techników rozpoczynających naukę historii w drugim semestrze. Publikacja jest kontynuacją części 1 podręcznika tych samych autorek i obejmuje zakres od XVIII w. do epoki napoleońskiej.

Każdy rozdział podręcznika otwiera spis tematów z danego obszaru. Natomiast każdy temat zawiera wypunktowane cele lekcji, które uczniowie osiągną po przyswojeniu danej partii materiału. Publikacja zawiera liczne teksty źródłowe, infografiki i mapy ilustrujące treści merytoryczne. Elementy te opatrzone poleceniami pomagają w rozwinięciu umiejętności analizy zawartych w nich treści. Informacje o źródle oraz opinie historyków, to kolejne elementy, które poszerzają wiedzę, a także są punktem wyjścia do dyskusji i doskonalenia analizy – umiejętności pożądanej na egzaminie maturalnym. W toku lekcji do poszczególnych elementów zaproponowano wiele poleceń i pytań do wykorzystania przez nauczyciela lub do nauki samodzielnej przez ucznia w domu. Hasła na marginesach wskazują treści obowiązkowe do zapamiętania. Zastosowane tabele i schematy usystematyzują wiedzę.

Bloki „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” występujące na końcu działu zawierają esencję wiadomości i ułatwiają szybkie powtórki. Podręcznik kończy się polecaną listą lektur, które warto poznać, oraz indeksami: osobowym i pojęć.

Podręcznik do historii, zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów:

  • Europa i świat w XVIII w. Epoka oświecenia
  • Rzeczpospolita w XVIII w.
  • Europa i ziemie polskie w dobie Napoleona

Historia 2. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Część 1 i 2. Szkoły ponadpodstawowe

  • Testy źródłowe i polecenia do nich przygotowują do rozwiązywania zadań typu maturalnego.
  • Cytaty i propozycje lektur inspirują do własnych poszukiwań i rozbudzają ciekawość uczniów.
  • Ćwiczenia zwracające uwagę na inny kontekst tego samego zagadnienia uczą analitycznego myślenia i wiązania faktów.
  • Wstępy do omawianych tematów i podsumowania lekcji porządkują wiedzę oraz wskazują uczniom najważniejsze informacje do powtórzenia przed sprawdzianami.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto napisał "Historia 2. Podręcznik część 2 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa"?
Autorami tytułu są Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki.
Ci autorzy są wyjątkowo płodni! Posiadamy dużą kolekcję ich podręczników. Czy wiesz, że jest to ewenement wręcz w skali światowej? Grono autorów, którzy opublikowali ponad 15 książek jest dość niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki szkolne. Ich pisanie wymaga, poza wiedzą, umiejętności jasnego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników powinni znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów na różnych poziomach edukacji.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik "Historia 2. Podręcznik część 2 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa" został opracowany przez Wydawnictwo Operon.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora bądź autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


O wydawcy tego podręcznika:
Wydawnictwo pedagogiczne Operon to podmiot, który specjalizuje się w tworzeniu publikacji, dotyczących wszystkich etapów rozwoju - od wczesnej edukacji szkolnej do poziomu szkół ponadpodstawowych. Produkuje książki pozwalające przygotować się do testów końcowych, które są zgodne z najnowszą podstawą programową i opracowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Książki są wzbogacone wieloma pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i kompletne podejście do edukacji sprawia, iż wydawnictwo Operon jest godnym zaufania partnerem dla nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Jaki zakres obejmuje ta książka?
Książka ta jest skierowana dla uczniów na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Do czego służą karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


Która to część książki?
Jest to część 1 tego podręcznika.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Historia 2. Podręcznik część 2 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>