Historia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Podręcznik Historia do klasy 6 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od początku epoki nowożytnej (wielkich odkryć geograficznych) do końca czasów napoleońskich (1815 r.). Bogaty zestaw fotografii, rysunków i infografik – w tym rekonstrukcje...
38,99 * 40,48 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 36,42 zł

Opis

Podręcznik Historia do klasy 6 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od początku epoki nowożytnej (wielkich odkryć geograficznych) do końca czasów napoleońskich (1815 r.).

 • Bogaty zestaw fotografii, rysunków i infografik – w tym rekonstrukcje obiektów historycznych wykonane w technice 3D – rozbudza zainteresowanie uczniów i pomaga im wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w przeszłości.
 • Nieprzeładowana faktografią narracja oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania zagadnień z dziejów epoki nowożytnej.
 • Znakomicie dobrane, ciekawe teksty źródłowe wraz poleceniami umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów tekstowych (m.in. dokumentów, tekstów literackich, historiograficznych czy pamiętnikarskich).
 • Liczne mapy historyczne pozwalają kształcić umiejętność lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
 • Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat… wprowadzają dodatkowe informacje i ciekawostki ubarwiające wykład oraz uczą dostrzegania związków między przeszłością a teraźniejszością.
 • Wyodrębnione w ramach lekcji słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne.
 • Sekcje Pytania i polecenia oraz Zapamiętaj pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości z kolejnych lekcji.
 • Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiedzę i ułatwiają uczniom przygotowanie się do sprawdzianów.
 • Osie czasu na stronach działowych i kalendaria (Pamiętaj o datach!) w lekcjach powtórzeniowych pomagają w chronologicznym porządkowaniu najważniejszych wydarzeń i procesów historycznych.
 • Bloki zadań Sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – umożliwiają uczniom sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.

Struktura podręcznika Historia do klasy 6:

 • Dział I. Europa i świat w XVI wieku
 • Dział II. Polska w XVI wieku
 • Dział III. Europa i Polska w XVII wieku
 • Dział IV. Świat w XVIII wieku
 • Dział V. Polska w XVIII wieku
 • Dział VI. Epoka napoleońska

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję FAQ

Kto jest autorem "Historia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Autorami podręcznika są Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja Historia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa została opublikowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
882/3/2019 to nr dopuszczenia MEN podręcznika. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Historia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami jakościowymi.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Ile stron ma ta pozycja?
232 stanowi objętość stronicową książki Historia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uwydatnioną graficznie. Zawiera wartościowe i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji potrzebny jest ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do zdobywania wiedzy, z którego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu działowi nauki, jakim jest historia.


Informacje o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to uznany podmiot na polskim rynku edukacyjnym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 roku, WSiP wydało dużą liczbę materiałów edukacyjnych, współpracując z uznanymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa zawiera liczne serie podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, a także innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dedykowane wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Historia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>