Historia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Podręcznik Historia do klasy 7 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób przedstawia dzieje Polski, Europy i świata w latach 1815–1939. Dzięki licznym fotografiom, rysunkom i infografikom – w tym rekonstrukcjom obiektów historycznych wykonanym w technice 3D – uczniowie mogą wyobrazić...
37,50 * 40,61 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 36,54 zł

Opis

Podręcznik Historia do klasy 7 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób przedstawia dzieje Polski, Europy i świata w latach 1815–1939.

 • Dzięki licznym fotografiom, rysunkom i infografikom – w tym rekonstrukcjom obiektów historycznych wykonanym w technice 3D – uczniowie mogą wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w XIX i pierwszej połowie XX wieku.
 • Narracja nieprzeładowana faktografią oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania – często trudnych i złożonych – zagadnień z historii ostatnich dwóch stuleci.
 • Ciekawe teksty źródłowe i historiograficzne, znakomicie dobrane do tematyki lekcji, umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów, m.in. dokumentów, wspomnień, publicystyki, utworów literackich czy tekstów naukowych.
 • Czytelne mapy wraz z towarzyszącymi im poleceniami uczą lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
 • Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat to dodatkowe informacje i ciekawostki, które ubarwiają wykład, rozbudzają zainteresowanie historią oraz pomagają dostrzegać związki między przeszłością a teraźniejszością.
 • Wyodrębnione w ramach lekcji Słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne, które uczeń powinien umieć definiować i stosować.
 • Sekcje Zapamiętaj oraz Pytania i polecenia utrwalają wiadomości z kolejnych lekcji oraz zwracają uwagę uczniów na najważniejsze fakty i łączące je związki przyczynowo-skutkowe.
 • Lekcje powtórzeniowe wraz z kalendariami wydarzeń systematyzują wiedzę i pomagają w przygotowaniu do sprawdzianów.
 • Bloki zadań Sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – to świetna forma weryfikowania wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.

Struktura podręcznika Historia do klasy 7:

Dział I. Pierwsza połowa XIX wieku

Dział II. Druga połowa XIX wieku

Dział III. Przełom XIX i XX wieku. I wojna światowa

Dział IV. Europa i świat w okresie międzywojennym

Dział V. Polska w okresie międzywojennym

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Historia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Autorami podręcznika są Krzysztof Kowalewski, Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch.
Są autorami paru podręczników, ale są one wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik "Historia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa" został opublikowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zgodności MEN ma opisywany podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to 882/4/2017. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień wydania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek do szkoły:
 • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
 • Upewnij się, że wymienione wyżej dane znajdują się na karcie opisywanego produktu.Ile stron ma ta pozycja?
Książka liczy 256 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną obrazkami i ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Informacje o wydawcy tego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to istotny podmiot na polskim rynku edukacyjnym. Zaczynając od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało niezliczoną liczbę publikacji edukacyjnychwe współpracy z wybitnymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa zawiera różne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, a także innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dedykowane wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Do której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Dla jakiego przedmiotu ta książka jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, jakim jest historia.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i we własnym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Historia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>