Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4. Szkoła podstawowa

Zeszyty ćwiczeń z cyklu Historia do szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura publikacji odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej....
19,99

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 7,89 zł

Opis

Zeszyty ćwiczeń z cyklu Historia do szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura publikacji odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z uczniami. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz podczas powtarzania materiału przed sprawdzianami.

Zgodnie z założeniami podstawy programowej zeszyt ćwiczeń do klasy 4 ma charakter propedeutyczny. Znalazły się w nim zestawy poleceń do wszystkich obowiązkowych tematów lekcji oraz do lekcji powtórzeniowych. Opracowane w różnorodnej formie ćwiczenia sprawią, że uczniowie:

 • szybko poznają podstawowe pojęcia historyczne i będą się nimi poprawnie posługiwać;
 • dzięki osiom czasu, mapom i planom z łatwością nauczą się lokowania wydarzeń i procesów historycznych w czasie i przestrzeni;
 • poznają różne rodzaje źródeł historycznych i dowiedzą się, na czym polega praca historyka;
 • nauczą się określać przyczyny, przebieg i skutki wydarzeń historycznych;
 • będą sprawnie analizować proste teksty źródłowe, ikonografię oraz materiały kartograficzne.

Dzięki atrakcyjnym rysunkom i fotografiom oraz ćwiczeniom w formie krzyżówekdiagramów poznawanie przeszłości będzie dla uczniów interesującą przygodą i przyniesie im wiele satysfakcji z wykonanej pracy.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4. Szkoła podstawowa"?
Autorem książki jest Małgorzata Lis.
Jest autorem paru podręczników, ale są one bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces przygotowywania treści. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pozycja "Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4. Szkoła podstawowa" została wydana przez Wydawnictwo WSiP.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Ten tytuł liczy 80 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną podkreśloną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w nim znaczące i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Do której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do jakiego przedmiotu odnosi się ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu obszarowi nauki, jakim jest historia.


Przeczytaj o wydającym ten podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to uznany podmiot na polskim rynku podręczników. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało dużą liczbę publikacji edukacyjnych, współpracując z cenionymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa zawiera liczne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, a także innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą warto wejść w rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4. Szkoła podstawowa

 • Autor: Małgorzata Lis
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2018
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 80
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302167201
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła podstawowa
 • ISBN: 9788302167201

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>