Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Zeszyty ćwiczeń z cyklu Historia dla szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura zeszytów odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej....
19,99 * 25,08 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,71 zł

Opis

Zeszyty ćwiczeń z cyklu Historia dla szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura zeszytów odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z uczniami. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz powtórkach przed sprawdzianami.

Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika, który obejmuje dzieje Polski, Europy i świata od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych. W zeszycie znalazły się zestawy poleceń do wszystkich tematów lekcji, w tym do lekcji powtórzeniowych.

Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie dla klasy 8:

  • kierują uwagę uczniów na najważniejsze zagadnienia omawianych tematów;
  • kształcą umiejętność krytycznej analizy różnego rodzaju materiałów – tekstów źródłowych i historiograficznych, ikonografii, map oraz danych statystycznych przedstawionych w postaci diagramów i tabel;
  • uczą wyciągania wniosków i pisemnego formułowania własnych opinii;
  • zapoznają uczniów z różnymi formami poleceń zamkniętych i otwartych.

Przejrzysta szata graficzna, różnorodne formy poleceń, interesujące teksty źródłowe oraz ciekawe ilustracje sprawią, że uczniowie chętnie będą korzystali z zeszytu i z łatwością opanują wszystkie umiejętności wyszczególnione w podstawie programowej.

FAQ

Sprawdź sekcję FAQ

Kto napisał "Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Marcin Markowicz, Olga Pytlińska-Markowicz to autorzy tej książki.
Są autorami paru podręczników, ale ich treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników szkolnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pozycja "Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa" została wydana przez Wydawnictwo WSiP.


Jak mogę sprawdzić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Ta książka liczy 96 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną opatrzoną grafikami. Zawarto w niej znaczące i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik:
Od 1945 roku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) oferują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Wydając 25 tys. tytułów z łącznym nakładem ponad 2 miliardy egzemplarzy, WSiP jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w Polsce. Wydawnictwo specjalizuje się w publikacji różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. WSiP rozwija też innowacyjne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, a także prowadzi Klub Nauczyciela.

Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Dla jakiego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, jakim jest historia.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>