Ich und du neu 2. Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego. Wersja rozszerzona
- Wydawnictwo Szkolne PWN
- Ich Und Du Neu
-
9788326228612
W świecie nauki języków obcych, niezbędne są materiały, które w sposób przemyślany i zróżnicowany wspierają proces przyswajania wiedzy. Ich und du neu 2 to zeszyt ćwiczeń stworzony z myślą o uczniach klasy 2, który jest idealnym narzędziem dla nauczycieli i szkół językowych. Publikacja ta oferuje bogaty zestaw zadań, które nie tylko utrwalają materiał leksykalny i gramatyczny, ale również angażują uczniów w różnorodne aktywności. W ten sposób nauka staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem.
Zróżnicowane ćwiczenia
W zeszycie znajdują się różnorodne formy pracy, które zachęcają do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Uczniowie mogą:
- wklejać podpisy do ilustracji, co rozwija ich zdolności manualne oraz kreatywność,
- kolorować obrazki, co sprzyja rozwijaniu zmysłu estetycznego,
- grać w gry takie jak domino czy memory, co wprowadza element rywalizacji i zabawy,
- uzupełniać minidialogi, praktykując poznane zwroty w kontekście.
Każde z tych ćwiczeń jest starannie zaplanowane, aby dostarczyć uczniom nie tylko wiedzy, ale także przyjemności z nauki.
Muzyka w nauce
Nieodłącznym elementem nauki języków są piosenki, które wspierają słuch i pamięć. Do publikacji dołączone są utwory, do których przygotowane są trzy różne ćwiczenia. Proces ten wygląda następująco:
- Przed wysłuchaniem piosenki uczniowie wykonują rysunek, co pobudza ich wyobraźnię i przygotowuje na nadchodzące zadanie,
- W trakcie słuchania piosenki realizują kolejne ćwiczenie, co pozwala im skupić się na treści i wydobyć z niej najważniejsze informacje,
- Po wysłuchaniu piosenki uczniowie wracają do wykonanych wcześniej zadań, co utrwala zdobytą wiedzę.
Muzyka staje się więc nie tylko narzędziem edukacyjnym, ale również sposobem na integrację i zabawę.
Prezentacja umiejętności
Ważnym aspektem edukacji językowej jest możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności. W zeszycie ćwiczeń znajdują się strony do prezentacji, które pozwalają uczniom na stworzenie własnego portfolio. Dzięki temu mogą one śledzić swój postęp oraz rozwijające się umiejętności językowe. Ponadto, do publikacji dołączone są kolorowe plansze z ilustracjami oraz karty do gier, które wzbogacają proces nauki.
Wybierając Ich und du neu 2, inwestujesz w wartościowe materiały edukacyjne, które wspierają rozwój językowy młodych uczniów. Warto wzbogacić swoją bibliotekę o ten zeszyt ćwiczeń, by uczynić naukę języka niemieckiego bardziej efektywną i przyjemną. Przekonaj się, jak wiele korzyści niesie ze sobą ta publikacja i wprowadź innowacyjne metody nauczania do swojej klasy!
FAQ
Sprawdź pytania i odpowiedzi
Szczegóły - Ich und du neu 2. Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego. Wersja rozszerzona
- Autorzy: Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło, Marta Kozubska
- Wydawnictwo Wydawnictwo Szkolne PWN
- Seria Ich Und Du Neu
- Rok wydania: 2018
- Oprawa: Miękka
- Ilość stron: 84
- Format: 190 x 256
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788326228612
- Język: polski, niemiecki
- Podtytuł: Szkoła podstawowa
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788326228612
- Powiązane tematy: Promocje Bee