Bez względu na to, czy przygotowujesz się na pierwsze urządzanie pokoju malucha, czy tę przyjemność masz już za sobą, jedno jest pewne: lampka dziecięca to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dzieka. Pomoże nie tylko w szybszym i łatwiejszym usypianiu pociechy, ale uratuje Cię także podczas nocnych maratonów zmieniania pieluszek.

SPIS TREŚCI

Lampka nocna dla dzieci – umiejscowienie
Jaka lampka dla dziecka? Wybieramy!

Lampka nocna dla dzieci – umiejscowienie

Propozycji lampek nocnych dla dzieci jest na rynku mnóstwo – do wyboru mamy produkty idealne na biurko, projektory, lampki LED czy nawet lampki nocne na ścianę. Gdzie najlepiej umieścić źródło światła? Wszystko tak naprawdę zależy od wieku i charakteru pociechy. Jeżeli kupujesz oświetlenie dla nieco starszego dziecka, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie urządzenia na biurku lub na stoliku nocnym. Idealnie sprawdzi się też lampka do kontaktu - nie zajmie dużo miejsca i jest dość mobilnym rozwiązaniem. W przypadku nieco młodszych szkrabów proponujemy dostosować umiejscowienie lampki do ich trybu życia, czyli przede wszystkim miejsca, w którym znajduje się łóżeczko. Oświetlenie w żadnym wypadku nie powinno się znajdować nad głową dziecka, a wszelkie lampki stojące lepiej umieścić poza zasięgiem ruchu szkraba.

Lampki do pokoju dziecięcego >

Jaka lampka dla dziecka? Wybieramy!

Lampka dziecięca powinna być przede wszystkim subtelna – zbyt jasny strumień światła spowoduje, że dziecko nie będzie mogło zasnąć. Najbezpieczniej jest wybierać produkty stworzone z myślą o potrzebach najmłodszych. Wybierajcie lampki wykonane z bezpiecznych materiałów, które się nie nagrzewają. Większość akcesoriów zaprojektowanych z myślą o najmłodszych posiada systemy bezpieczeństwa chroniące dziecko lub pełniące rolę interaktywnej zabawki angażującej malucha. Jeżeli poszukujecie źródła światła, które równocześnie uspokoi Wasze pociechy, możecie wypróbować wszelkiego rodzaju produkty z funkcją projektora, muzyką czy zaprojektowane tak, by szkrab mógł je przytulać.

Lampka nocna dla starszego dziecka

Choć nie ocenia się książki po okładce, wybierając lampki dla dzieci trudno nie zwracać uwagi na design i zestawienia kolorystyczne. Bardziej subtelne, pastelowe kolory to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Nie warto wybierać oświetlenia nadzwyczaj kolorowego, bowiem lampki nocne dla dzieci powinny raczej uspokajać aniżeli pobudzać. Są jednak wyjątki od tej reguły! Mowa tu o lampach budzących światłem, które bynajmniej nie są okraszone krzyczącymi kolorami. Tego typu produkty znajdziecie w ofercie marki Rabbit&Friends. Lampki te posiadają także fantastyczną funkcję “zachód słońca”. Gdy nadchodzi wieczór, światło stopniowo traci na intensywności, a gdy słońce wschodzi, lampka powoli się rozjaśnia i gra delikatną, kojącą muzykę.

Lampka nocna dla niemowlaka

Jeżeli poszukujesz lampki nocnej dla niemowlaka, warto skierować swą uwagę ku produktom łączącym w sobie kilka funkcji. Dobrym przykładem jest lampka nocna chmurka z pozytywką od Purflo lub lampka nocna LED z projektorem gwiazd, czujnikiem płaczu i ruchu marki Beaba. Pierwsza opcja poza oświetleniem zapewni kołysankową muzykę, która utuli Twojego malucha do snu. Lampa konstelacyjna z kolei pozwoli szkrabowi oglądać gwiazdki. Tego typu oświetlenie zapala się od razu, kiedy w pomieszczeniu robi się ciemno, i gaśnie w ciągu dnia. Na podobnej zasadzie działa także seria lampek-łapek od Rabbit&Friends, reagująca na drgania i kontrolowana klaśnięciami, co czyni ją wspaniałym wsparciem podczas nocnej pielęgnacji dziecka.

Wszystkie wymienione modele lampek znajdziesz w "Polecanych produktach". PRZEJDŹ »Zobacz także: