Choć wspomnienia z wakacji wciąż są barwne i żywe, czas letniej beztroski nieuchronnie zmierza ku końcowi. Wszyscy kochają lato za słoneczną pogodę, morską bryzę i ciepły wiatr smagający twarz. Co jednak z kondycją skóry? Po intensywnym urlopie warto przyjrzeć się swojej cerze oraz całemu ciału i odpowiednio zadbać o ich odżywienie i nawilżenie. Dzięki kilku prostym zabiegom wykonywanym we własnej łazience można zachować zdrową, złocistą opaleniznę na dłużej. Wypielęgnowana, nawilżona skóra będzie wyglądała zdrowo i promiennie, dzięki czemu każde spojrzenie w lustro będzie przypominało o udanym urlopie! Zatem na czym powinna polegać powakacyjna pielęgnacja skóry?

Po pierwsze: peelingi

Stosowanie kremów z odpowiednio wysokim filtrem SPF należy już do podstawowej pielęgnacji skóry. Mimo to, nawet dobrze chroniony naskórek zostaje nieco muśnięty słońcem. Dodatkowo, kąpiele w słonej wodzie morskiej, a następnie pozostawienie skóry do wyschnięcia na słońcu sprawiają, że na jej powierzchni krystalizują się drobinki soli, co w rezultacie może prowadzić do przesuszeń. Podobne szkody może wyrządzić częsta zmiana wody używanej do mycia twarzy i ciała. Niezależnie jednak od przyczyny przesuszenia skóry, nadeszła pora na jej wzmocnienie po lecie.

W pierwszej kolejności należy złuszczyć martwy naskórek, co sprawi, że składniki aktywne zawarte w kosmetykach będą łatwiej przenikały w głąb skóry. W tym celu świetnie sprawdzą się różnego rodzaju peelingi. W zależności od rodzaju skóry można wybrać peeling gruboziarnisty, drobnoziarnisty, bądź dużo łagodniejszy- enzymatyczny. Warto pamiętać, że nie trzeba kupować gotowych kosmetyków tego typu. Peeling z powodzeniem można wykonać w domu, w dodatku ze składników stale goszczących w kuchni - cukru, soli, fusów od kawy, a nawet płatków owsianych. Wystarczy wymieszać je w odpowiednich proporcjach z wodą, oliwą, sokiem z cytryny czy miodem.

Regularnie stosowane peelingi sprawią, że skóra twarzy i ciała stanie się oczyszczona i wygładzona. Będzie również bardziej podatna na działanie pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych. Na tym etapie nie można więc zapomnieć o odżywianiu i systematycznym nawilżaniu skóry.

Dobry krem to podstawa

Po złuszczeniu martwego naskórka nieodzowne staje się zastosowanie nawilżającego kremu lub balsamu. Na tym etapie pielęgnacji świetnie sprawdzą się kosmetyki zawierające w składzie kwas hialuronowy, mający silne właściwości higroskopijne, czyli wiążące wodę i pozwalające na dłuższe zatrzymanie jej w głębszych warstwach skóry. Po zastosowaniu takiego kosmetyku cera jest dogłębnie nawilżona, staje się wygładzona, a zmarszczki są mniej widoczne. Doskonałym pomysłem dla posiadaczek cery dojrzałej lub bardzo suchej może okazać się dodanie kilku kropli roztworu kwasu hialuronowego do już posiadanego, ulubionego kremu do twarzy. Naturalnie, analogicznie można postąpić w przypadku balsamu do ciała. Kwas hialuronowy bez problemu można zamówić w sklepach internetowych.

Pielęgnacja skóry- ochrona przed jesienną aurą

Warto intensywnie zatroszczyć się o swoją skórę jeszcze przed nadejściem jesieni. Odpowiednia pielęgnacja wpłynie na poprawę jej wyglądu, niweluje uczucie dyskomfortu związane z przesuszeniem naskórka, a tym samym wzmocni poczucie własnej wartości i pozytywnie nastawi na nadchodzącą porę roku. Odpowiednio dobrana i systematyczna pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna, by cieszyć się jej piękny i młodym wyglądem przez długie lata.