Jezus nas zbawia. Podręcznik z ćwiczeniami dla szóstej klasy szkoły podstawowej. Część 2

Numer podręcznika AZ-22-01/18-PO-2/21, zatwierdzenie z dnia 17.04.2021 r. Podręcznik dla 6 klasy szkoły podstawowej Jezus nas zbawia uwzględnia wymogi zawarte w podstawie programowej z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem nauczania nr AZ-2-01/18. Składa się ON z dwóch części podzielonych...
26,99 * 31,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,29 zł

Opis

Numer podręcznika AZ-22-01/18-PO-2/21, zatwierdzenie z dnia 17.04.2021 r.

Podręcznik dla 6 klasy szkoły podstawowej Jezus nas zbawia uwzględnia wymogi zawarte w podstawie programowej z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem nauczania nr AZ-2-01/18.

Składa się ON z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 60 katechez).

Struktura każdej katechezy: odkrywam, spotykam, poznaję, odpowiadam, utrwalam i modlę się jest spójna w przekazie i utrwalaniu wiedzy. Nowe zagadnienia na poszczególnych lekcjach omawiane są w przejrzysty i innowacyjny sposób. Uczniowie w trakcie omawianych zagadnień poznają ciekawe postaci, których przykład pomoże im odkryć Boga w codziennym życiu. Katechezy pozwalają zaznajomić się z dopasowanymi tematycznie fragmentami Pisma Świętego. Zdobyta wiedza pomoże uczniom w kształtowaniu postaw i wykazaniu się nią w korelacji z edukacją szkolną. Każdą katechezę wieńczą propozycje różnorodnych ćwiczeń (są to krzyżówki, rebusy, zadania kreatywne, zadania z tekstem, zadania z mapą, prace plastyczne). Lekcja zawsze kończy się modlitwą.

Zgodnie z nowym programem, nauczanie w klasie szóstej koncentruje się na Osobie i zbawczej misji Chrystusa. W świetle wydarzeń ze Starego Testamentu uczniowie poznają Jezusa jako wyczekiwanego Mesjasza. Zapoznają się z Jego życie, nauczaniem i cudami, co w konsekwencji doprowadzi ich do spotkania w sakramentach z żywym Synem Bożym.

Podręcznik Jezus nas zbawia wyróżniają kody QR. Uczniowie mogą je odczytać za pomocą odpowiedniej aplikacji bądź funkcji dostępnych w telefonie. Kody prowadzą do memów i cytatów biblijnych dopasowanych do tematu katechezy. Ponadto na końcu każdego rozdziału znajduje się specjalny kod QR odsyłający do testu podsumowującego zdobytą wiedzę. Nowoczesna i przejrzysta szata graficzna to kolejny atut niniejszego podręcznika.

Podręcznik zawiera ćwiczenia, a na końcu każdego działu znajdują się strony przeznaczone na notatki. Dzięki temu jeden tom może pełnić funkcję: podręcznika, kart pracy i zeszytu.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Jezus nas zbawia. Podręcznik z ćwiczeniami dla szóstej klasy szkoły podstawowej. Część 2"?
Autorami tytułu są Beata Zawiślak, Marcin Wojtasik.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, jednak są one bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja Jezus nas zbawia. Podręcznik z ćwiczeniami dla szóstej klasy szkoły podstawowej. Część 2 została opracowana przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.

 
Jaki numer dopuszczenia MEN posiada ten podręcznik szkolny?
AZ-22-01/18-PO-2/21 jest numerem dopuszczenia MEN tego podręcznika. Informuje ON o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Tak, "Jezus nas zbawia. Podręcznik z ćwiczeniami dla szóstej klasy szkoły podstawowej. Część 2" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
  • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
  • Sprawdź, czy wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Jezus nas zbawia. Podręcznik z ćwiczeniami dla szóstej klasy szkoły podstawowej. Część 2"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej Jezus nas zbawia.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
W kontekście jakiego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, jakim jest religia.

 
Która to część książki?
To wydanie stanowi 2 część.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.

 

Szczegóły - Jezus nas zbawia. Podręcznik z ćwiczeniami dla szóstej klasy szkoły podstawowej. Część 2

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>