Język Polski 3. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia

Podręcznik Język polski 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 szkoły branżowej I stopnia, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Publikacja kontynuuje chronologiczny układ treści zapoczątkowany w tomie pierwszym i tym razem obejmuje epoki od dwudziestolecia międzywojennego aż po...
57,99 * 64,08 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,83 zł

Opis

Podręcznik Język polski 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 szkoły branżowej I stopnia, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Publikacja kontynuuje chronologiczny układ treści zapoczątkowany w tomie pierwszym i tym razem obejmuje epoki od dwudziestolecia międzywojennego aż po literaturę współczesną.

Każdy dział zawiera tylko niezbędne wiadomości ujęte w jasno i prosto sformułowanych tematach. W tekście pojawiają się wytłuszczenia najważniejszych pojęć, nazw i zagadnień. Definicje wyróżniono ramką, a ważne treści niezbędne dla właściwego zrozumienia tematu zamieszczono w bloku „Zapamiętaj”. W części „Zanim zaczniesz” rozpoczynającej każdy temat znajdują się polecenia, które przygotowują uczniów do zdobycia nowych wiadomości i umiejętności. W pytaniach i poleceniach autorka połączyła zarówno zadania kształcące odbiór tekstów literackich, jak i kształcenie językowe. Można je dowolnie wykorzystać w toku lekcji, do nauki w domu lub przed kartkówką.

„Podsumowanie po lekcji” stanowi wypunktowanie najważniejszych treści do zapamiętania, a z podobnego zestawienia – „Podsumowanie przed sprawdzianem” – można skorzystać po przerobieniu działu.

Atrakcyjną propozycją są projekty do realizacji w grupach jako podsumowanie omawianych zagadnień i jednocześnie przybliżenie ich.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Język Polski 3. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia"?
Katarzyna Tomaszek to autor tego podręcznika.
Jest autorem niewielu podręczników szkolnych, jednak te treści są wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z konieczności dużego zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
1077/3/2021 to nr dopuszczenia MEN podręcznika. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Co do zasady termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Jak zyskać pewność, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas BS 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.W którym roku został wydany "Język Polski 3. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia"?
Podręcznik Język Polski 3. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia został opublikowany w 2021 roku. Od lat jest uznaną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu uczących się. Przez ten okres pozyskał zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Jakiego rodzaju okładkę ma ten podręcznik?
Publikacja jest w miękkiej oprawie. Lekkie wydanie sprawia, że wychodząc do szkoły bez problemu można ją zapakować do szkolnej torby lub plecaka.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach. Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje szkolne, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Język Polski 3. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia

 • Autor: Katarzyna Tomaszek
 • MEN: 1077/3/2021
 • Wydawnictwo Operon
 • Rok wydania: 2021
 • Oprawa: Miękka
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381971331
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła branżowa I stopnia
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381971331

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>