Język polski. Bliżej słowa. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Rozbudza zainteresowanie literaturą i kulturą Uporządkowanie tekstów literackich w oparciu o wartości uniwersalne bliskie uczniom oraz kręgi tematyczne związane z dojrzewaniem. Budowaniem tożsamości w wymiarze indywidualnym, narodowym i kulturowym co zachęca do czytania i przybliża omawiane treści....
42,69 * 45,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,31 zł

Opis

Rozbudza zainteresowanie literaturą i kulturą

 • Uporządkowanie tekstów literackich w oparciu o wartości uniwersalne bliskie uczniom oraz kręgi tematyczne związane z dojrzewaniem. Budowaniem tożsamości w wymiarze indywidualnym, narodowym i kulturowym co zachęca do czytania i przybliża omawiane treści.
 • Dodatkowe chronologiczne uporządkowanie w obrębie motywów z odwołaniem do kontekstu historycznoliterackiego oraz uporządkowanie genologiczne służy usystematyzowaniu i wzbogaceniu wiedzy ucznia i przygotowuje go do nauki na kolejnym etapie kształcenia.
 • Obecność tekstów z literatury współczesnej dla młodzieży (np. A. Sapkowskiego Granica możliwości) stanowi dla ucznia istotny argument, by sięgnąć po lekturę.
 • Lekcje poświęcone dziełom sztuki ułatwiają naukę interpretowania nieliterackich tekstów kultury.
 • Zróżnicowane ćwiczenia (odwołujące się do innych dzieł literackich, dotyczące zagadnień filozoficznych, sztuki filmowej, komunikacji językowej czy prac plastycznych i dzieł muzycznych) pomagają nauczycielowi prowadzić bardziej urozmaicone lekcje, a uczniowi dają gwarancję lepszego zrozumienia tekstów i uczą sztuki ich interpretacji z wykorzystaniem potrzebnych kontekstów.
 • Polecenia do obowiązkowych lektur wymienionych w nowej podstawie programowej pozwalają na ciekawe omówienie i utrwalenie znajomości wymaganych pozycji książkowych.
 • Zestawy zadań projektowych zebrane na końcu każdego rozdziału ułatwiają realizowanie zespołowych prac długoterminowych oraz kształtują samodzielność uczniów.

Niezbędne materiały w jednym podręczniku

 • Podręcznik łączący treści literacko-kulturowe ze związanymi z nimi zagadnieniami z nauki o języku daje nauczycielowi komfort pracy bez konieczności sięgania do dodatkowych źródeł.
 • Zagadnienia dotyczące kształcenia językowego zostały wyraźnie wyodrębnione na pomarańczowych polach, dzięki czemu odnalezienie ich nie sprawia trudności, a budowa podręcznika jest przejrzysta i funkcjonalna.

Zachęca do czytania, pisania i mówienia

 • Teksty, zarówno klasyczne, jak i z popularnej wśród młodzieży literatury współczesnej, zostały uporządkowane według kręgów tematycznych, co pomaga w zainteresowaniu uczniów przedmiotem.
 • Podręcznik kładzie duży nacisk na rozwijanie kompetencji literackich, kulturowych i językowych, tworzenie różnych form wypowiedzi zarówno ustnych, jak i pisemnych, takich jak notatka encyklopedyczna, podanie, podziękowanie, różne typy rozprawki, reportaż, tradycyjny życiorys, charakterystyka zbiorowości, CV, biogram, petycja, list motywacyjny, co daje możliwość kształcenia umiejętności z zakresu retoryki i stylistyki wymagane w nowej podstawie programowej.

Rozdziały w podręczniku:

 1. Szukać odpowiedzi
 2. Poszukiwać wzoru
 3. Mieć czas na refleksję
 4. Iść za głosem serca i słuchać rozumu
 5. Bronić ideałów i godności własnej
 6. Wyjść zwycięsko z najcięższych prób
 7. Znaleźć swoje miejsce

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Język polski. Bliżej słowa. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Ewa Horwath jest autorem tej książki.
Jest autorem kilku podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z konieczności nieraz wyczerpującego zaangażowania w proces zbierania treści. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Język polski. Bliżej słowa. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada opisywany podręcznik?
861/8/2018 to numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.


Jak zyskać pewność, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


O wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Od 1945 roku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) oferują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w Polsce. Publikując 25 tysięcy pozycji z całkowitym nakładem ponad 2 mld egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej znanych wydawnictw w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy. WSiP rozwija też innowacyjne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące e-podręczniki, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, jakim jest język polski.


Do której serii podręczników należy "Język polski. Bliżej słowa. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten jest częścią serii "BLIŻEJ SŁOWA".
Podobnie jak pozostałe składniki z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a także logiczny.


Ile stron zawiera ta pozycja?
368: tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony treścią edukacyjną uatrakcyjnioną grafikami. Zawarto w nim ważne i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie komplety szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Język polski. Bliżej słowa. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>