Jutro pójdę w świat. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Szkoła podstawowa

W jednym zeszycie uczeń znajdzie ćwiczenia pozwalające przygotować się do pisania różnych form wypowiedzi, nauczy się rozpoznawać pojęcia z teorii literatury, zapozna się z wieloma zagadnieniami dotyczącymi kultury i mediów oraz sprawdzi swoją znajomość gramatyki i ortografii. Każda dziedzina...
8,11 * 25,08 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,37 zł

Opis

W jednym zeszycie uczeń znajdzie ćwiczenia pozwalające przygotować się do pisania różnych form wypowiedzi, nauczy się rozpoznawać pojęcia z teorii literatury, zapozna się z wieloma zagadnieniami dotyczącymi kultury i mediów oraz sprawdzi swoją znajomość gramatyki i ortografii.

Każda dziedzina wiedzy ma swój odrębny rozdział, a części językowa i ortograficzna – własną szatę kolorystyczną spójną z podręcznikiem. Takie rozwiązanie sprzyja porządkowaniu informacji i ułatwia odszukanie potrzebnych zagadnień.

W zeszycie znajduje się wiele różnorodnych zadań, zarówno łatwiejszych, jak i trudniejszych. Można je rozwiązywać podczas lekcji lub pracować nad nimi w domu. Tematy nie łączą się ściśle z treściami literackimi, dlatego z ćwiczeń można korzystać także z innymi podręcznikami. Zadania z dowcipnymi rysunkami, kolorowanki i krzyżówki tworzą atmosferę dobrej zabawy, a jednocześnie zachęcają do samodzielnej pracy.

Rozdziały:

  1. Formy wypowiedzi
  2. Co się kryje w tekście literackim?
  3. Czytam ze zrozumieniem
  4. Kultura i media
  5. Kraina języka
  6. Zakręty ortografii

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Jutro pójdę w świat. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Autorami podręcznika są Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, jednak ich treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik "Jutro pójdę w świat. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Szkoła podstawowa" został opublikowany przez Wydawnictwo WSiP.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora bądź autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


Informacje o wydawnictwie tego podręcznika:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) dostarczają najwyższej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Publikując 25 tysięcy tytułów z całkowitym nakładem przekraczającym 2 000 000 000 sztuk, WSiP jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w publikacji różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. WSiP rozwija też nowoczesne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, oraz prowadzi Klub Nauczyciela.

Ile stron ma ta pozycja?
Treść "Jutro pójdę w świat. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Szkoła podstawowa" składa się z 200 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią udoskonaloną obrazkami i ilustracjami. Zawiera znaczące i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Jutro pójdę w świat. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten należy do popularnej serii JUTRO PÓJDĘ W ŚWIAT.
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji potrzebny jest ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, jakim jest język polski.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.


Czy jeśli pomylę się podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Jutro pójdę w świat. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>