Khadi Henna złoty blond 100 g

 • Khadi
 • NITAI_KHA-104
Naturalna farba o ziołowym składzie. Nadaje odcień od złotego blondu do czerwono-złotego blondu. Przeznaczona jest przede wszystkim do farbowania włosów siwych i bardzo jasnych. Po farbę Henna Złoty Blond powinny sięgnąć osoby, które chcą zmienić swój kolor włosów na krótszy czas - farba ulega...
42,50 * 49,90 zł
Cena za kg : 425zł
*cena detaliczna

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 46,99 zł

Opis

Naturalna farba o ziołowym składzie. Nadaje odcień od złotego blondu do czerwono-złotego blondu. Przeznaczona jest przede wszystkim do farbowania włosów siwych i bardzo jasnych. Po farbę Henna Złoty Blond powinny sięgnąć osoby, które chcą zmienić swój kolor włosów na krótszy czas - farba ulega stopniowemu wymyciu. Farba przeznaczona jest także do ciemniejszych włosów - w takim wariancie można uzyskać efekt pielęgnacyjny i ewentualnie delikatną zmianę odcienia na cieplejszy. Po farbowaniu można cieszyć się wyjątkowym i naturalnie wyglądającym kolorem włosów.

Korzyści ze stosowania Henny Złoty Blond

 • podkreśla naturalny kolor włosów dodając im wyrazistości,
 • nadaje włosom blask oraz efekt większej objętości,
 • dzięki walorom pielęgnacyjnym włosy o naruszonej strukturze i mniejszej grubości zostaną wzmocnione,
 • henna zmniejsza także wypadanie włosów,
 • w przeciwieństwie do innych farb Khadi nadaje tylko kolor tymczasowy, zmywalny - pozwala na kilka tygodni zmienić odcień, aby potem wrócić do naturalnego koloru włosów.

Waga netto: 100 g proszku do wymieszania z wodą (ilość wystarczająca dla włosów do ramion).

Pochodzenie: Indie

Henna złoty blond przeznaczony jest dla kobiet.

Kosmetyk ten jest produktem ekologicznym. Swoje właściwości zawdzięcza składnikom w 100% pochodzenia naturalnego. W składzie znajdziemy wyłącznie dodatki dobroczynnie wpływające na włosy i skórę głowy. Przekłada się to na mniejsze ryzyko doświadczenia podrażnień skóry, alergii oraz innych skutków ubocznych.

Opakowanie produktu wyprodukowano z następujących materiałów: papier i tektura.

Kraj pochodzenia kosmetyku: Indie.

Szczegóły - Khadi Henna złoty blond 100 g

 • Producent: Khadi
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: NITAI_KHA-104
 • EAN: 4260378040046
 • Wymiary: 16 x 6.5 x 6.5 cm

Składniki - Khadi Henna złoty blond 100 g

Cassia Auriculata Leaf Powder*, Indigofera Tinctoria Leaf Powder*, Lawsonia Inermis Leaf Powder*, Curcuma Longa Rhizome Powder*

* certyfikowany składnik organiczny

Sposób przygotowania i przechowywania

Ważne informacje przed rozpoczęciem farbowania:

1. Dłuższa obecność farby na włosach daje końcowy efekt z mocniejszymi odcieniami koloru czerwonego.

2. Farbowanie będzie tym trwalsze, im dłużej farba będzie znajdować się na włosach. Dzięki temu można uzyskać też bardziej efektywną pielęgnację i wzmocnienie.

3. Podczas przygotowania mieszanki do farbowania nie należy przekraczać temperatury 50°C. Przekroczenie zalecanej temperatury może spowodować wystąpienie widocznych żółtych tonów.

4. Częste używanie Henny Złoty Blond sprawia, że włosy będą stawały się coraz ciemniejsze. Aby do tego nie dopuścić, należy podczas następnych koloryzacji farbę nakładać tylko na odrosty. Pełny cykl farbowania zalecany jest co czwarty raz. Podczas kolejnych koloryzacji na wcześniej farbowane partie włosów można nakładać Cassię Khadi, która odżywia włosy i przywraca im intensywny blask.

5. Aby uniknąć czerwonych tonów i jednocześnie uzyskać intensywny kolor na włosach zaleca się powtórzenie farbowania bezpośrednio po pierwszej koloryzacji

6. Uwaga! Bezwzględnie odradza się dodawanie do farby innych składników niż wskazane w instrukcji. Zastosowanie nieodpowiednich substancji może wywołać między innymi niepożądane efekty farbowania lub sprawić, że farba w ogóle nie zadziała. Przestrzega się także przed dodawaniem kwaśnych składników, mogących zaburzać pH (tj. ocet lub sok z cytryny). Dodanie takich substancji może spowodować wystąpienie czerwonych tonów. Nie stosować też składników zawierających substancje olejowe, ponieważ zaburzają proces farbowania.

7. Po zakończeniu koloryzacji ziołowej nie rozjaśniać ani nie farbować włosów na blond farbą chemiczną (składniki ziołowe mogą wejść w reakcję ze składnikami chemicznymi i wywołać niepożądane efekty).

8. Po farbowaniu na naturalnie siwych włosach mogą pojawić się zielone barwy, które znikną po około dwóch dniach, tj. ukończonym procesie utleniania. Aby natychmiast pozbyć się niepożądanych odcieni, można powtórzyć farbowanie używając mieszanki: 70% cassii Khadi + 30% czystej henny Khadi w czerwonym odcieniu.

9. W przypadku, gdy ostateczny kolor farbowania nie do końca spełnia oczekiwania, można - bez żadnych niekorzystnych konsekwencji dla włosów - powtórzyć koloryzację ze zwróceniem uwagi na czas trzymania farby (w zależności od pożądanej mocy koloru - krócej lub dłużej). Innym sposobem jest użycie i mieszanie produktów koloryzujących Khadi, dzięki którym można uzyskać niespotykany, a przy tym naturalny kolor włosów;

10. Henna Złoty Blond to jedyna farba w rodzinie farb Khadi, która nie farbuje trwale włosów. Mimo to zaleca się przed rozpoczęciem farbowania wykonać test na niewielkim paśmie włosów, aby upewnić się co do oczekiwanego efektu koloryzacji.

11. Najważniejsze czynniki podczas farbowania to czas trzymania farby na włosach, temperatura farby oraz wody. Należy także pamiętać, że wpływ na ostateczny efekt ma także pierwotny kolor włosów a także ich struktura i kondycja.

Akcesoria potrzebne do farbowania:

 • farba Khadi w proszku,
 • duża ceramiczna/plastikowa/szklana miseczka,
 • woda lub czarna herbata o temperaturze 50?C,
 • opcjonalnie sól (1 łyżeczka / 50g proszku),
 • rękawiczki foliowe lub gumowe,
 • stary ręcznik do ochrony ubrania przed plamami,
 • pędzel do aplikacji farby
 • czepek ochronny (dołączony do opakowania) lub folia spożywcza
 • ręcznik lub turban do owinięcia głowy po nałożeniu farby.

Czas farbowania: 15-60 minut. Czas trzymania farby zależy od koloru wyjściowego, struktury włosów i od tego, jaki kolor chce się uzyskać. Cienkie i zniszczone włosy potrzebują krótszego czasu farbowania niż włosy zdrowe i mocne.

Etapy koloryzacji:

1. Przed przystąpieniem do farbowania umyć głowę delikatnym szamponem pozbawionym składników powlekających włosy tj. silikonów, polyquaternium i olejów. Obecność takich składników może spowodować zakłócenia koloryzacji. W skrajnych przypadkach może dojść do braku reakcji włosów z farbą - koloryzacja nie wystąpi.

2. Farbę należy nakładać na umyte włosy, lekko osuszone ręcznikiem. Włosy nie mogą być suche ani bardzo mokre.

3. Przygotowanie farby: proszek wymieszać z ciepłą wodą o temperaturze 50°C w proporcji 1:4, (50g proszku na 200 ml płynu). By stwierdzić dokładnie temperaturę zaleca się użyć termometru. W zależności od rodzaju farbowanych włosów można użyć więcej wody. Aby uniknąć przesuszenia włosów, można zwiększyć efekt nawilżający poprzez zamianę 20% wody na sok aloesowy, nie zawierający konserwantów i innych dodatków.

4. Dodana do mieszanki łyżeczka soli (jedna na 50 gram) lub użyta do rozmieszania proszku zamiast wody czarna herbata poprawi stabilizację i trwałość koloru.

5. Po wymieszaniu farba powinna mieć gładką i gęstą konsystencję.

6. Nakładana na włosy farba nie może być zimna ani wyschnięta, dlatego jeżeli nie ma się wprawy w szybkim nakładaniu farby, to podczas farbowania miseczkę z farbą warto trzymać w ciepłej wodzie, aby pozostała ciepła. Utrzymanie odpowiedniej temperatury farby jest kluczowe dla uzyskania oczekiwanego efektu kolorystycznego.

7. Do nakładania farby używać małego pędzla, który dokładnie pokryje włosy również przy skórze.

8. Farbowanie włosów zaleca się rozpocząć od odrostów. W następnej kolejności nakładać farbę na całą długość włosów. Farbę, która pozostanie w miseczce, rozprowadzić na całej powierzchni włosów.

9. Po farbowaniu włosy muszą zostać przykryte folią spożywczą lub czepkiem oraz ręcznikiem. Dzięki temu zostanie utrzymane ciepło, a farba nie wyschnie.

10. Standardowy czas trzymania farby na włosach wynosi od 15 do 30 minut. Aby uzyskać czerwone odcienie, farbę można zmyć po godzinie - dopiero po upływie 30 minut zaczynają działać barwniki henny odpowiedzialne za czerwone odcienie.

11. Koloryzację zakończyć spłukując farbę letnią (nie gorącą) wodą tak długo, aż będzie całkiem czysta. Na świeżo farbowane włosy nie używać gorącego powietrza, np. z suszarki.

12. Włosy umyć nie szybciej niż 24 godziny po farbowaniu. W tym czasie nie używać odżywek ani żadnych produktów stylizujących (żelu, pianki, lakieru itd.). Żywotność nowo uzyskanego koloru można przedłużyć, jeśli przed pierwszym myciem głowy szamponem włosy zostaną naolejowane, np. olejkiem Khadi.

13. Ostateczny kolor będzie widoczny po około 48 godzinach od zakończenia farbowania.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Kosmetyk zawiera wyłącznie naturalne składniki, co potwierdza certyfikat BDIH. Odpowiedni do stosowania przez wegan. Zapewniono całkowite bezpieczeństwo produktu i brak toksyczności. Produkt poddano restrykcyjnym analizom jakości.

Odradza się stosowanie farby na podrażnioną skórę głowy. Farby Khadi mogą być stosowane wyłącznie do koloryzacji włosów na głowie. Należy uważać, aby podczas przygotowywania mieszanki nie wdychać proszku.

Przed koloryzacją konieczne jest zabezpieczenie ubrania, ponieważ plamy z farby mogą okazać się trwałe. Aby uniknąć długotrwałego zabarwienia skóry, należy również chronić dłonie, zakładając foliowe rękawiczki.

Recenzje

Ocena 
Opinia potwierdzona zakupem

Świetna farba, stosuje od prawie roku. Mam cienkie, ciemny blond włosy, z dużym pasmem siwizny przez środek głowy. Farba wprawdzie całkowicie nie przykrywa siwizny, ale znakomicie ujednolica kolor włosów na całej głowie. Łatwa w użyciu nawet dla początkujących. Polecam!

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>