Koreańskie maseczki do twarzy podbijają już od jakiegoś czasu rynek kosmetyczny oraz kobiece serca. Jak sama nazwa wskazuje, ta metoda pielęgnacji skóry twarzy przywędrowała z Azji. Podobno w samej Korei tak popularne i powszechne, że można znaleźć je w każdym domu. Maseczki koreańskie są nazywane także maseczkami w płachcie lub maseczkami na tkaninie. Chodzi tutaj o fakt, iż zrobione są z cienkiej, odpowiednio nasączonej aktywnymi składnikami tkaniny, która nieco przypomina bawełnę, mikrofibrę lub hydrożel. Kształt koreańskiej maseczki dopasowuje się do twarzy kobiety oraz posiada wycięcia na oczy, nos i usta. Ten rodzaj masek obecnie wprowadza do swojej oferty coraz więcej producentów kosmetyków. Zdjęcie w masce koreańskiej na twarzy zamieściły na Instagramie największe gwiazdy.

Przygotowanie skóry twarzy

Koreańskie maseczki do twarzy, dzięki swojej formie, są jakby dobroczynnym kompresem na skórę twarzy. Niestety nierzadko zdarza się, że kobiety używają tego rodzaju maseczek niepoprawnie, a co za tym idzie pielęgnacja staje się mniej efektywna. Wprowadzając do swojej pielęgnacji maseczki koreańskie należy poznać i przyswoić sobie kilka zasad stosowania, które pozwolą na optymalne efekty. Aby w pełni wykorzystać dobroczynne działanie maseczki w płachcie, należy przed jej zastosowaniem odpowiednio przygotować „grunt”, czyli skórę twarzy. Chodzi tutaj o wykonanie starannego demakijażu i tonizowania. Raz lub dwa razy w tygodniu wykonujemy także mechaniczny lub chemiczny peeling. Wszystko to usprawni wnikanie substancji odżywczych z maseczki.

Koreańskie maseczki do twarzy – aplikacja

Odpowiednio oczyszczona skóra twarzy jest gotowa na zastosowanie maseczki. Jej nakładanie jest proste i wygodne. Jej zaletą jest to, że doskonale dopasowuje się do kształtu twarzy, a dzięki posiadanym otworom na oczy, usta i nos jest komfortowa w użytkowaniu. Materiał, z którego jest wykonana jest miękki i delikatny, dlatego nie podrażnia nawet wrażliwej skóry. Wybierając koreańską maseczkę, pamiętajmy jednak, aby zwracać uwagę na jakość materiału. Ponadto, należy zadbać, aby maska idealnie przylegała do twarzy, ewentualne pęcherzyki czy załamania powinny zostać zniwelowane. Aby tego uniknąć najlepiej rozpocząć aplikację, rozpoczynając od czoła, aż po brodę, delikatnie ją dociskając. Nie przedłużajmy czasu pozostawania maseczki na twarzy, zalecanego przez jej producenta. Istotne jest szczególnie, by nie doprowadzić do momentu, kiedy maska zaczyna wysychać. Zamiast pozytywnego efektu, „przeholowanie” z czasem będzie oznaczało wyciągnięcie wilgoci z naszej skóry. Prawdopodobnie najczęściej popełnianym błędem jest właśnie wydłużenie czasu stosowania, co w przypadku tych kosmetyków może naprawdę zaszkodzić naszej skórze. Taką maseczkę najlepiej zaaplikować na twarz pod wieczór. Osiągniemy wówczas największy efekt regeneracyjny. Po jej zdjęciu, wskazane jest delikatnie wklepać w skórę twarzy pozostałą na powierzchni esencję.

Rodzaje maseczek w płachcie

Niewątpliwą zaletą koreańskich maseczek jest ich różnorodność, czyli przeznaczenie do różnych rodzajów cery (suchej, wrażliwej, mieszanej, tłustej, naczynkowej, ze skłonnościami do trądziku, odwodnionej). Do wyboru pozostają  maseczki w płachcie o działaniu oczyszczającym, regeneracyjnym, przeciwzmarszczkowym, rozjaśniającym, nawilżającym. Grunt to dobrać odpowiedni rodzaj do naszych aktualnych potrzeb. W koreańskich maseczkach do twarzy najczęściej znajdziemy kwas hialuronowy, fito-kolagen, witaminę C, naturalne ekstrakty i wyciągi roślinne, np. z lawendy, morwy białej, zielonej herbaty, białej lilii, cytryny, marchewki. W wariantach nieco bardziej luksusowych i droższych można znaleźć także np. filtrat ze śluzu ślimaka czy glikolowy wyciąg z ryżu. Sekretem skuteczności koreańskich maseczek do twarzy jest przede wszystkim znacznie lepsze wchłaniania się substancji aktywnych niż w przypadku standardowych maseczek. Przekłada się to na ich większą skuteczność i widoczność efektów działania. Zaletą jest także natychmiastowe działanie, które zauważa zdecydowana większość stosujących.


Sprawdź wszystkie kosmetyki koreańskie »