Zastanawiasz się nad kosmetykami naturalnymi, takimi, jak Natural Way? Wiele osób coraz częściej staje przed pytaniem, czy rzeczywiście warto zastąpić standardowe kosmetyki z półek drogeryjnych kosmetykami naturalnymi. Pojawiła się moda na to, co zdrowe i naturalne. Ten trend jednak ma silne uzasadnienie - po latach korzystania ze standardowych kosmetyków jesteśmy już zmęczeni chemią o wątpliwej skuteczności. Nasze ciało potrzebuje oddechu i pragnie powrotu do natury.

Nasze prababcie intuicyjnie czuły, które kosmetyki naturalne mogą pozytywnie wpłynąć na ich zdrowie. Pora przypomnieć zapomniane już dzisiaj właściwości zdrowotne natury.

Natural Way - składniki roślinne jako nowy trend

Kosmetyki Natural Way idealnie wpasowują się w nowy trend zdrowego i bezpiecznego dbania o swój wygląd. Proponowane przez nas produkty z tej serii są w 100% naturalne. Stanowią idealną alternatywę dla standardowych kosmetyków, które zawierają sztuczne substancje w rodzaju parabenów, silikonów i SLS-ów.

Stosując kosmetyki Natural Way, osiągniesz o wiele lepsze rezultaty w pielęgnacji swojego ciała. Nie odnotujesz również skutków ubocznych, które często występują w przypadku standardowych produktów drogeryjnych (np. przesuszenie skóry). Jeżeli więc szukasz zdrowej alternatywy dla codziennej pielęgnacji, to tutaj znajduje się odpowiedź na Twoje potrzeby.

Poznajmy dokładniej korzyści wynikające ze stosowania naturalnych preparatów.

Naturalne składniki zamiast chemii - korzyści

Jeżeli zmagasz się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, suchość, przetłuszczenie, świąd, zaczerwienienia, blizny, zapewne wypróbowałaś już dziesiątki produktów drogeryjnych. Dzisiaj wiesz, że mają wątpliwą skuteczność. Wiele osób po ich stosowaniu doprowadziło swoją skórę do opłakanego stanu - wyniszczona alkoholami i sztucznymi składnikami skóra potrzebuje teraz ratunku i oddechu. Odpowiedzią na jej potrzeby są naturalne składniki.

Jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju nowego i zdrowego nurtu w pielęgnacji naszego ciała. W jego ramach dbamy o paznokcie, włosy i ciało w sposób, który jest dla nas najkorzystniejszy - korzystając z dobrodziejstw natury.

Aktywne składniki roślinne wspierają procesy zachodzące w organizmie, co skutkuje często skutecznością większą niż w przypadku konwencjonalnych kosmetyków. W odróżnieniu od produktów chemicznych, te roślinne nie podrażniają naturalnej bariery Twojej skóry. Kosmetyki ekologiczne charakteryzują się zatem wysokim stopniem bezpieczeństwa i nadają się w zasadzie dla każdego. Koniec z substancjami podrażniającymi i przesuszającymi Twoją skórę oraz z wypryskami będącymi skutkiem zapychaczy w konwencjonalnych kremach.

Kosmetyki naturalne mogą być stosowane nawet do pielęgnacji dzieci i osób z poważnymi problemami skórnymi.

Warto jednak pamiętać, że względu na brak chemicznych “ulepszaczy” preparaty na bazie naturalnych składników mogą działać nieco wolniej.

Kosmetyki ekologiczne - uniwersalne zastosowanie

Największą zaletą kosmetyków ekologicznych jest ich uniwersalne zastosowanie. Przykład: czerwona glinka. Może być zastosowana na skórę twarzy, żeby poprawić jej koloryt. Można ją również wykorzystać w celu wzmocnienia cebulek włosów i złagodzenia podrażnień skóry głowy.

Zdecydowana większość kosmetyków naturalnych posiada szerokie zastosowanie. To odróżnia je od kosmetyków konwencjonalnych, które na ogół, ze względu na różne chemiczne składniki, mogą być stosowane w tylko jednym, wąskim celu.


Zobacz także:

Przepisy na domowe kosmetyki DIY!

Zioła oraz naturalne substancje stosowane do produkcji kosmetyków ekologicznych