Mate Green Zestaw dla dwojga Yerba Mate DESPALADA Matero Bombilla 400 g

Zestaw dla dwojga Yerba Mate DESPALADA Matero Bombilla składa się z: Yerba Mate Green DESPALADA 400 g matero CRISTINA MARON 2 szt Bombilla 2 szt pudełko Producent: "Oranżada" Robert Derlatka

69.99 zł

Cena za kg : 174.98zł

Dodaj do schowka

Opis

Mate Green Zestaw dla dwojga Yerba Mate DESPALADA to zestaw zawierający wszystko to, czego potrzebuje miłośnik dobrego naparu z ostrokrzewu paragwajskiego. Zestaw stanowi gotowy pomysł na prezent, jak i sprawdzi się w podróży lub na romantyczny wieczór spędzony z aromatyczną yerba mate.

Jak przygotować Yerba mate?

Istnieje wiele sposobów samodzielnego przygotowywania yerba mate. Ilość wsypanego suszu i wody oraz czas zalewania zależy od indywidualnych preferencji.

Sposób tradycyjny z kopczykiem:

Wsypać susz yerba mate do połowy objętości naczynia. Następnie przykryć naczynie dłonią, odwrócić „do góry nogami” i potrząsnąć kilkakrotnie w górę i w dół. Odwrócić naczynie pod kątem 45° tak, aby susz ułożył się po jednej stronie naczynia. Wlać wodę o temp. 70-80°C w przestrzeń między suszem a ścianką naczynia. Zakryć bombillę kciukiem i włożyć rurkę w to samo miejsce, gdzie wcześniej lana była woda. Odstawić tak przygotowaną Yerba mate i odczekać ok. 3 minut. Można dolać na koniec nieco wody.

Tak przygotowana yerba mate może być zalewana wielokrotnie, aż całkiem wypłucze się jej smak. Należy jednak pamiętać o dwóch ważnych zasadach:

Bombillą nie wolno mieszać, gdyż może to powodować zapychanie się rurki.
Yerba mate nie zalewa się wrzątkiem.

Opakowanie zawiera 400 g suszu Yerba mate.

Yerba Mate to idealna alternatywa dla kawy i herbaty, ponieważ zawarta w niej mateina działa podobnie do kofeiny i teiny, ale jednocześnie nie wypłukuje magnezu  z organizmu.

Specjalnością firmy „Oranżada” Roberta Derlatki jest import oraz dystrybucja yerba mate na terenie całej Polski. Firma jest wyłącznym bezpośrednim importerem takich marek jak: Taragui, Mate Green, La Merced, Union oraz Rio Itambey. „Oranżada” Roberta Derlatki sprowadza także oryginalne i stylowe naczynia do parzenia, jak również bombille i kilkadziesiąt różnych rodzajów yerba mate.

Zestaw dla dwojga Yerba Mate DESPALADA Matero Bombilla składa się z:

  • Yerba Mate Green DESPALADA 400 g
  • matero CRISTINA MARON 2 szt
  • Bombilla 2 szt
  • pudełko

Producent: "Oranżada" Robert Derlatka

Recenzje
(1)

Ocena 

Produkt zgodny z opisem.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Mate Green Zestaw dla dwojga Yerba Mate DESPALADA Matero Bombilla 400 g