Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy

Materiał zamieszczony w tym podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień matematycznych przedstawionych w podręczniku do klasy pierwszej. Rozpoczynamy od omówienia przekształceń wykresów funkcji i zastosowaniu tych wykresów do rozwiązywania równań i nierówności. Podobnie jak w klasie...
44,99 * 52,20 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 44,37 zł

Opis

Materiał zamieszczony w tym podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień matematycznych przedstawionych w podręczniku do klasy pierwszej.

Rozpoczynamy od omówienia przekształceń wykresów funkcji i zastosowaniu tych wykresów do rozwiązywania równań i nierówności. Podobnie jak w klasie pierwszej, ważne definicje i twierdzenia zostały oznaczone kolorowymi ramkami z jasnoszarym tłem. Inne istotne informacje, na które warto zwrócić uwagę, zostały oznaczone jasnobrązowym tłem. Aby uczenie się matematyki było jeszcze bardziej skuteczne, w podręczniku do klasy drugiej wprowadziliśmy ćwiczenia. Umożliwiają one nie tylko proste zastosowanie definicji i twierdzeń, ale również służą skupieniu uwagi na ważnych i różnorodnych aspektach omawianych przykładów. Każdy temat kończy się Zestawem zadań do samodzielnego rozwiązania, zatytułowanym Sprawdź, czy rozumiesz. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do większości zadań.

FAQ

Sekcja popularnych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy"?
Za treścią podręcznika stoją Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy został opracowany przez Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Krzysztof Pazdro.

 
Jaki numer dopuszczenia MEN posiada opisywany podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to 972/2/2020. Poznaczenie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany pod kątem merytorycznym.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim etapie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Dla którego przedmiotu ta książka jest sugerowana?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnej dziedzinie nauki, jaką jest matematyka.

 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
354: tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony edukacyjną treścią opatrzoną ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Jakiego poziomu nauczania dotyczy ta ksiażka?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie podstawowym.

 
Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro to cenione wydawnictwo działające od 1992 roku. Początkowo skupiało się na publikowaniu podręczników do przedmiotów ścisłych, ale później poszerzyło swoją ofertę o przedmioty przyrodnicze, humanistyczne i artystyczne. Wyróżnia się ono współpracą z uznawanymi autorami oraz bardzo wysokim poziomem merytorycznym. Szerokie portfolio produktów, w tym zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, podręczniki, sprawia, że jest bardzo chętnie używane przez nauczycieli i uczniów w całym kraju.
 
Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.

 
Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>