Matematyka. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń część 1-2 dla klasy 6 szkoły podstawowej

Matematyka. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa Naukę rozpoczynamy od tematu Dostrzeganie prawidłowości dotyczących liczb i przechodzimy do działań na ułamkach zwykłych i na liczbach dziesiętnych – przypominamy wiadomości poznane w poprzednich klasach oraz wprowadzamy nowe. Następnie omawiamy...
65,45

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 55,69 zł

Opis

Matematyka. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa


Naukę rozpoczynamy od tematu Dostrzeganie prawidłowości dotyczących liczb i przechodzimy do działań na ułamkach zwykłych i na liczbach dziesiętnych – przypominamy wiadomości poznane w poprzednich klasach oraz wprowadzamy nowe. Następnie omawiamy procenty, odczytujemy dane przedstawione graficznie i poznajemy liczby ujemne oraz działania na nich. Dział Bryły jest poświęcony obliczaniu pól powierzchni i objętości prostopadłościanu, a także zamianie jednostek. Ćwiczymy też rozpoznawanie i nazywanie różnych rodzajów brył. W dziale czwartym wprowadzamy wyrażenia algebraiczne, uczymy się, jak rozwiązać równania, oraz korzystamy ze wzorów (w tym ze wzoru na prędkość). Kolejny dział obejmuje konstruowanie kąta o zadanych własnościach oraz trójkąta o danych bokach. Ostatni – stanowi zwięzłe i atrakcyjne powtórzenie zagadnień poznanych na lekcjach matematyki.

Tematy w poszczególnych działach są przewidziane na 2–5 jednostek lekcyjnych.

1) Struktura tematu jest przejrzysta i uporządkowana. Składa się z kilku bloków, które tworzą:

 • zadania wprowadzające;
 • treść matematyczna;
 • zadania ćwiczeniowe, ułożone według wzrastającego poziomu trudności;
 • test Co umiem?, sprawdzający realizację wymagań ogólnych podstawy programowej w szkole podstawowej (I. Sprawność rachunkowa, II. Wykorzystanie i tworzenie informacji, III. Wykorzystanie i interpretowanie reprezentacji, IV. Rozumowanie i argumentacja).

2) Wiele tematów kończy się: ciekawostką, grą lub pracą projektową (np. prowadzącą do wykonania plakatu czy prezentacji – przykładowy temat: Czy dzielenie zawsze zmniejsza?).

Na końcu każdego działu przygotowano zestaw zadań Czy już to umiem?, czyli powtórzenie materiału z przykładowymi rozwiązaniami i wskazówkami do rozwiązania.Dodatkowo na zakończenie powtórzenia zamieszczono zestaw zadań na medal Potrafię więcej, umiem lepiej. Zagadnienia zawarte w podręczniku są wyjaśnione w sposób przystępny i opatrzone wieloma przykładami niejednokrotnie rozwiązanymi na kilka sposobów.

Spis działów:

 1. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych
 2. Procenty. Liczby całkowite
 3. Bryły
 4. Wyrażenia algebraiczne
 5. Konstrukcje geometryczne
 6. Powtórzenie

Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Część 1. Szkoła podstawowa


Pierwsza część zeszytu ćwiczeń Matematyka do klasy 6 zawiera sprawdzone rozwiązania metodyczne, takie jak bezpośredni język poleceń czy metody aktywizujące, które rozwijają zainteresowanie przedmiotem, rozbudzają kreatywność, kształtują samodzielność i umiejętność pracy zespołowej, a także uczą posługiwania się nowoczesną technologią. W zeszycie znajdują się zadania o różnym stopniu trudności i różnej formie: otwarte i zamknięte, wykorzystujące liczne formy przekazu (schematy, tabele, grafiki), wiążące się z analizą tekstu.

Treści są dostosowane do obowiązującej podstawy programowej.

Dzięki zeszytowi ćwiczeń każdy uczeń klasy szóstej:

 • rozwinie swoje umiejętności matematyczne,
 • poczuje smak sukcesu – może bowiem wybierać do pracy polecenia łatwiejsze lub trudniejsze,
 • wyćwiczy umiejętność rozwiązywania różnych typów zadań.

Działy w zeszycie ćwiczeń:

 1. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych
 2. Procenty. Liczby całkowite

Na końcu każdej lekcji znajduje się zestaw zadań powtórzeniowych Co było na lekcji?, a na końcu każdego działu – grupa zadań Czy już to umiem?.

W zeszycie dodatkowo zamieszczono wkładkę z elementami do wycinania, które ułatwią naukę.


Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Część 2. Szkoła podstawowa


Druga część zeszytu ćwiczeń Matematyka do klasy 6 zawiera sprawdzone rozwiązania metodyczne, takie jak bezpośredni język poleceń czy metody aktywizujące, które rozwijają zainteresowanie przedmiotem, rozbudzają kreatywność, kształtują samodzielność i umiejętność pracy zespołowej, a także uczą posługiwania się nowoczesną technologią. W zeszycie znajdują się zadania o różnym stopniu trudności i różnej formie: otwarte i zamknięte, wykorzystujące liczne formy przekazu (schematy, tabele, grafiki), wiążące się z analizą tekstu.

Treści są dostosowane do obowiązującej podstawy programowej.

Dzięki zeszytowi ćwiczeń każdy uczeń klasy szóstej:

 • rozwinie swoje umiejętności matematyczne,
 • poczuje smak sukcesu – może bowiem wybierać do pracy polecenia łatwiejsze lub trudniejsze,
 • wyćwiczy umiejętność rozwiązywania różnych typów zadań.

Działy w zeszycie ćwiczeń:

3. Bryły

4. Wyrażenia algebraiczne

5. Konstrukcje geometryczne

Na końcu każdej lekcji znajduje się zestaw zadań powtórzeniowych Co było na lekcji?, a na końcu każdego działu – grupa zadań Czy już to umiem?.

W zeszycie dodatkowo zamieszczono wkładkę z elementami do wycinania, które ułatwią naukę.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź FAQ

Kto napisał "Matematyka. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń część 1-2 dla klasy 6 szkoły podstawowej"?
Za treścią książki stoją Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Anna Dubiecka, Tomasz Malicki.
Obecnie dostępnych są od trzech do pięciu książek od tych autorów. To imponujące, gdyż zdobycie reputacji, której efektem jest autorstwo wielu książek, wymaga nieustannego rozwoju i zaangażowania. Warto zauważyć, że wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma praktykę jako nauczyciele lub profesorowie, co daje im ekstra umiejętności dotyczące tego, jak właściwie przekazać informacje dla uczniów. Pisanie podręczników to na tyle długiproces, który może ciągnąć się miesiące lub wręcz lata, a niektóre książki mogą wymagać wielokrotnych rewizji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania oraz odkrycia naukowe.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Matematyka. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń część 1-2 dla klasy 6 szkoły podstawowej został wydany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik?
832/3/2019 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Co do zasady termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi w dniu wydania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez specjalistów wyznaczonych MEN pod kątem zgodności z ramą programową, jak również z kryteriami jakościowymi.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Która to część książki?
Jest to część 1 tego podręcznika.


Kilka słów o wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) produkują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Publikując 25 tysięcy tytułów z łącznym nakładem ponad 2 miliardy egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych publikacji w Polsce. Wydawnictwo specjalizuje się w produkcji wielu typów materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też innowacyjne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące elektroniczne podręczniki, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę do szkoły, z którą warto wejść w rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń część 1-2 dla klasy 6 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (3)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>